Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Kusięcka” ma kolejnego inwestora, tym razem z branży obuwniczej

Facebook Twitter

Na terenie objętym granicami Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej działalność chce prowadzić częstochowska firma, produkująca damskie obuwie. Przetarg dotyczył niezabudowanej nieruchomości o powierzchni ponad 0,5 ha w rejonie ulic Legionów i Kusięckiej.

Firma chce tam zainwestować około 4 milionów złotych, zadeklarowała, że zatrudni minimum 14 osób. Inwestycja ma się zakończyć pod koniec przyszłego roku. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w tym roku przyjęła już do siebie w Częstochowie sześc firm. Jakich? Czytajcie na www.radiojura.com.pl.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała już w sumie w tym roku sześć pozwoleń na działalność w strefie dla firm: Viper, CGR Polska, Enckel, Huwgard Polska i LIM (obszar Kusięcka) oraz WIKO Klebetechnik (obszar „Skorki”). W zeszłym roku zezwolenia na nowe inwestycje w ramach posiadanych już terenów w KSSE otrzymały: TRW oraz GST Automotive Safety Poland, natomiast na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec w Częstochowie inwestują już (na podstawie ubiegłorocznych zezwoleń, po nabyciu gruntów) X-Kom i Retail Service.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj