Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kursy pedagogiczne – zalety. Dlaczego warto zdobywać nowe kwalifikacje? [materiał sponsorowany]

Facebook Twitter

Wbrew pozorom edukacja pedagoga nie kończy się wraz z otrzymaniem dyplomu po studiach. Zatrudnienie w branży edukacyjnej wymaga także zdobywania kwalifikacji niezbędnych do obejmowania wybranych stanowisk oraz nieustannego rozwoju, dzięki któremu będziesz w stanie jeszcze efektywniej przekazywać wiedzę swoim uczniom. Jednym ze sposobów na poszerzenie wiedzy i zdobycie kwalifikacji są kursy pedagogiczne. Dlaczego warto się na nie zapisać?

kursy pedagogiczne
mat. nadesłany

Dlaczego kursy pedagogiczne to dobra inwestycja?

Mówi się, że nie ma lepszej inwestycji niż ta w siebie. Z tym stwierdzeniem zgadza się każdy człowiek, któremu zależy na nieustannym rozwoju, zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności oraz podnoszeniu kwalifikacji, które przydadzą się nie tylko w życiu zawodowym, ale także prywatnym. Jeżeli należysz właśnie do tego grona i jednocześnie planujesz przyszłość w branży edukacyjnej, to kursy pedagogiczne są zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.

Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy już wcześniej, kursy pedagogiczne umożliwiają rozwój zawodowy oraz zdobycie wiedzy i kwalifikacji, których albo potrzebujesz na zajmowanym już stanowisku, albo wymaga od ciebie nowa posada, o którą chcesz się wkrótce ubiegać. W pierwszym przypadku ukończenie kursu, zwłaszcza zakończonego uzyskaniem dokumentów zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, pozwala także ubiegać się o podwyżkę.

Dużą zaletą jest też szeroki wybór dostępnych szkoleń. Możesz zapisać się na kurs pedagogiczny dla nauczycieli, w tym również tych wykładających teoretyczne przedmioty zawodowe lub języki obce, kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, kurs dla Inspektorów BHP, pracodawców oraz opiekunów młodocianych praktykantów czy kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla kadry zarządzającej oświatą.

A może kurs pedagogiczny online? Wygodny sposób na zdobywanie wiedzy

Czy wiesz, że możesz zdecydować się na kurs pedagogiczny online? Choć szkolenia stacjonarne mają nadal wielu fanów, to dla wielu osób dopasowanie się do harmonogramu może okazać się nie lada wyzwaniem. W takich sytuacjach dobrym rozwiązaniem jest nauka przez internet, dzięki której nie musisz iść na żadne kompromisy. Zamiast stawiać się regularnie w wyznaczonym miejscu, poświęcać czas na dojazdy czy rezygnować z planów prywatnych i zawodowych, możesz uczyć się całkowicie online, bez względu na godzinę czy twoje miejsce zamieszkania.

Elastyczność, którą zapewniają internetowe kursy pedagogiczne, została w szczególności doceniona przez osoby pracujące na pełny etat, przebywające na urlopie macierzyńskim albo te, które z powodów prywatnych lub zdrowotnych nie są w stanie stawić się osobiście na szkoleniu prowadzonym stacjonarnie.

Jak zapisać się na wybrany kurs pedagogiczny?

Jeśli zdecydujesz się na jeden z kursów pedagogicznych online, np. dostępnych na stronie Epedagog, to podobnie jak nauka, tak i zapisy odbywają się całkowicie przez internet. Nie musisz stawiać się osobiście w placówce, a zamiast tego wystarczy przygotować dokumenty wymagane podczas zapisu, np. dyplom ukończenia studiów, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny. Po uiszczeniu opłaty za kurs otrzymujesz dostęp do platformy e-learningowej i możesz od razu przystąpić do nauki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024