Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kursy maturalne na Politechnice Częstochowskiej

Facebook Twitter

Szkoły średnie przeszły na tryb zdalny. Przez internet będą odbywać się też kursy przygotowujące tegorocznych maturzystów do egzaminu dojrzałości. Już zapowiedziała je Politechnika Częstochowska.

Zapisy ruszyły. Zajęcia będą prowadzone m.in. z matematyki, chemii czy fizyki:

Przede wszystkim kursy przygotowawcze prowadzone na Politechnice Częstochowskiej dla maturzystów są prowadzone już od kilku lat i przeznaczone są dla uczniów ostatnich klas szkół średnich. Rusza rekrutacja na te kursy, w związku z sytuacją związaną z koronawirusem organizujemy te kursy online. Początkowo organizowaliśmy kursy z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym a w ubiegłym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę o kursy z biologii, chemii, fizyki a teraz dołożyliśmy również kursy z informatyki – są to kursy na poziomie rozszerzonym. 

Kursy przygotowawcze do matury prowadzone będą na platformie e-learningowej Politechniki Częstochowskiej, wyjaśnia Izabela Walarowska rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Należy zalogować się na platformę a następnie wybrać z kategorii kursy przygotowawcze do matury jeden z tych kursów, ale można też wybrać kilka, przy czym na każdy należy się zapisać oddzielnie. Zapisy na kursy potrwają do 30 listopada. Podkreślam, że kursy są bezpłatne i nie ma limitu miejsc. Kursy są prowadzone przez naszych pracowników Politechniki – doktorów i profesorów z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym i na stronie Politechniki Częstochowskiej można znaleźć plakat oraz mail oraz kontakt telefoniczny, gdzie można uzyskać więcej informacji. 

Ile będzie trwał kurs? W jakim systemie będzie prowadzony?

Harmonogram i tematyka kursów dostępna będzie po zapisaniu się na konkretny kurs. Generalnie zajęcia trwają od 16 listopada do 15 kwietnia z przerwami, oczywiście, na święta i ferie. W każdym tygodniu zajęć na platformie umieszczane będą również materiały dydaktyczne, prezentacje, filmy, dokumenty. Ponadto na każdym z kursów będą prowadzone fora dyskusyjne i konsultacje w pokojach telekonferencyjnych. 

– mówiła Izabela Walarowska – rzecznik Politechniki Częstochowskiej. Zapisy na kursy potrwają do 30 listopada. Udział jest bezpłatny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj