Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kurier, który odbierał pieniądze wyłudzone metodą na wnuczka, stanie przed sądem

Facebook Twitter

Jest akt oskarżenia dotyczący częstochowianina, który był pracownikiem firmy budowlanej, ale "dorabiał" w oszustwach metodą "na wnuczka". Przed sądem ma stanąć w tej sprawie Rafał P. Śledztwem zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Lublińcu.

Do starszego małżeństwa zamieszkałego w Gwoździanach zatelefonował mężczyzna i przedstawił się jako funkcjonariusz policji. Mężczyzna ten spowodował wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym i w celu uniknięcia odpowiedzialności muszą przekazać pieniądze za pośrednictwem kuriera. Po upływie pewnego czasu do miejsca zamieszkania małżeństwa wszedł mężczyzna, któremu pokrzywdzeni przekazali pieniądze w kwocie 70 tys. zł i 1500 Euro. W wyniku podjętych działań śledczych ustalono, że osobą odbierającą pieniądze był mieszkaniec Częstochowy Rafał P..

Jak mówi prokurator Tomasz Ozimek, kurier pojawiał się po pieniądze oszukiwanych osób nie tylko w Gwoździanach w naszym regionie. Działał też w województwach: łódzkim, małopolskim i warmińsko-mazurskim. Sam Rafał P. zeznał, że był tylko kurierem i nie stoi za wyłudzeniami pieniędzy:

Przesłuchany przez prokutatora pod zarzutem oszustwa, Rafał P. nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa i wyjaśnił, że na portalu ogłoszeniowym znalazł ofertę pracy w charakterze kuriera. Mężczyzna, który zamieścił ogłoszenie, kontaktował się z nim telefonicznie i przekazywał adres, pod który ma się udać, aby odebrać przesyłkę. Następnie podejrzany przekazywał te paczki mężczyźnie na terytorium Czech.

Mimo to mężczyzna może trafić nawet na 8 lat do więzienia. Jak mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, śledztwo ma charakter rozwojowy. Pojawiają się dalsze, w tym zagraniczne tropy dotyczące siatki oszustów:

Obecnie Prokuratura Rejonowa w Lublińcu prowadzi czynności zmierzające do ustalenia i do pociągnięcia do odpowiedzialności karnej pozostałych sprawców tych przestępstw. Z materiału dowodowego wynika, że przedstępw podejrzany nie dopuścił się samodzielnie

– sprawę oszustw metodą na wnuczka relacjonował nam prokurator Tomasz Ozimek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj