Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kuria wydała oświadczenie w sprawie strajku kobiet

Facebook Twitter

Coraz bardziej napięta sytuacja po ogłoszeniu przez TK decyzji w sprawie aborcji. Oświadczenia wydali w środę (28.10) ojcowie Paulini. Podobnie Kuria Metropolitalna.

Co w nich czytamy? Robert Krzyżaniak:

W oświadczeniu, które opublikowała Jasna Góra czytamy, że Paulini podejmą niezbędne
kroki by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym, przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu. Jednocześnie paulini proszą osoby, które chcą stanąć w obronie klasztoru, by nie wchodziły w żadną konfrontację, tak by nikt nie został poszkodowany. W oświadczeniu kurii czytamy z kolei, o groźnym incydencie do którego doszło w nocy z środy na czwartek. Wtedy jak relacjonuje rzecznik kurii, doszło do aktu wandalizmu, ktoś wybił kamieniem okno w Domu Arcybiskupim. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Jednocześnie kuria wyraża głęboki sprzeciw wobec takich aktów przemocy i zastraszania, oraz wzywa do obrony miejsc kultu religijnego i osób duchowych. Treść obu oświadczeń jest do przeczytania na naszej stronie.

OŚWIADCZENIE KURII METROPOLITALNEJ W CZĘSTOCHOWIE

W dniu wczorajszym, 27 października 2020 r., w godzinach nocnych (około godz. 23.10), dokonano aktu wandalizmu, wybijając kamieniem okno w Domu Arcybiskupim. Dzięki Bogu, nie doszło do zranienia żadnej z osób. Niemniej akt ten godzi w nienaruszalną godność osób służących Bogu i ludziom w naszym mieście i Kościele. Wypowiadamy głęboki sprzeciw wobec takich aktów przemocy i zastraszania oraz wzywamy do społecznej czujności o bezpieczeństwo naszych miejsc kultu religijnego i osób duchowych. Modlimy się za przyczyną Matki Bożej Jasnogórskiej, aby ochroniła nas i nasze miasto od nienawiści społecznej. Dziękujemy Policjantom z Komendy Miejskiej w Częstochowie za ich trudną służbę w tym czasie, na niełatwych odcinkach odpowiedzialności. Dziękujemy także wielu osobom świeckim, które w tych dniach włączają się w strzeżenie bezpieczeństwa świątyń oraz wiernych z nich korzystających.

ks. Mariusz BAKALARZ
rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej

TUTAJ przeczytajcie z kolei oświadczenie Jasnej Góry.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj