Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kuratorium uspokaja. Nie zabraknie miejsc w szkoła średnich

Facebook Twitter

79 tysięcy absolwentów – tyle młodych osób ze śląskich szkół podstawowych i gimnazjów stara się o przyjęcie do publicznych liceów, techników, szkół branżowych I stopnia. Czeka na nich ponad 90 tysięcy miejsc. Śląskie Kuratorium Oświaty przedstawia dane i mówi – nie ma zagrożenia, że miejsc zabraknie.

fot. markusspiske / pixabay.com

W niemal wszystkich najbardziej popularnych szkołach przygotowano dwa razy tyle miejsc, co w ubiegłym roku – mówi Radiu Jura Urszula Bauer, Śląska Kurator Oświaty.

Czy mimo zapewnień o wolnych miejscach, podwojony rocznik nie spowoduje, że uczniowie będą uczyli się na dwie zmiany? Kurator oświaty nie wyklucza, że w niektórych placówkach tak się może stać, ale mają być to incydentalne przypadki, a nauka ma być wydłużona maksymalnie o jedną, czy dwie godziny.

Teraz przed uczniami ważne dni, jutro (16.07.) ogłoszone zostaną wyniki naboru do szkół.

W tym też dniu – czyli 26 lipca – będzie wiadomo ile i w których szkołach są wolne miejsca.
Dzień później wystartuje drugi etap rekrutacji – ale już nieelektroniczny. Dyrektorzy placówek przyjmować będą od uczniów wnioski o przyjęcie do szkół. Ci, którzy nie zdobędą miejsca w pierwszym etapie naboru, będą mogli skorzystać z listy wolnych miejsc, będzie opublikowana w internecie.

Kuratorium przypomina także, że w ciągu siedmiu dni id dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych, rodzic kandydata, bądź kandydat pełnoletni może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia. Komisja ma na to pięć dni.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj