Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kultura ze słowem, muzyką i wystawami w OPK. W piątek gościmy literata

Facebook Twitter

Wystawy, koncerty i spotkania w ofercie Gaude Mater. Gdy tak mało działo się tego lata w miejskiej kulturze i jesteśmy spragnieni wydarzeń artystycznych, teraz do propozycji Ośrodka Promocji Kultury nie trzeba specjalnie przekonywać.

Przed nami sporo wydarzeń w najbliższych dniach i tygodniach:

Wśród lokalnych twórców, którzy są dobrzy i rozpoznawalni na rynku ogólnopolskim, pokazujemy również osoby z innych miast, żeby mieszkańcy naszego miasta nie musieli się wybierać na spotkanie do Warszawy czy do Krakowa. Literaturę na najwyższym poziomie staramy się również prezentować w ośrodku. Stąd 29 października spotkanie z Juliuszem Strachotą – znanym z podcastu, który ukazał się we wszystkich platformach streamingowych, to również pisarz i prozaik, którego prace wydawały największe polskie wydawnictwa.

Autorskie spotkanie z pisarzem Juliuszem Strachotą w najbliższy piątek, poleca dyr. Robert Jasiak. Literacko z Gaude Mater będzie też 5 listopada, tym razem poza siedzibą ośrodka. Wówczas Częstochowę odwiedzi parający się słowem Maciej Marcisz:

Można tutaj go nazwać prozaikiem. Lata 90, wielu nam osobom bliskie. To już jest nowe pokolenie pisarzy, zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości. To spotkanie organizujemy w Klubokawiarni Alternatywa na Starym Rynku ze względu na to, że będzie można tam pomieścić więcej osób niż u nas w ośrodku. Będziemy świętować, celebrować tę sztukę i kulturę do końca roku, a na nowy rok są już oczywiście nowe pomysły.

W listopadzie Gaude Mater ma także projekty muzyczne. 12 listopada na afiszu koncert zespołu który już znamy, muzycy przyjadą do nas ze Szwajcarii. To pokłosie międzynarodowej współpracy jaką zainicjowano w ośrodku:

Marc Perrenoud Trio, którzy po raz trzeci będą gościć tutaj w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Dlatego warto śledzić naszą stronę internetową, bo będą na to wydarzenie wejściówki bezpłatne dla naszych mieszkańców, ale niestety liczba tych wejściówek będzie ograniczona ze względu na reżim sanitarny. Niestety w tym czasie nie udało nam się nająć żadnej innej sali w mieście, żeby pomieścić więcej osób. Warto odwiedzać naszą stronę gaudemater.pl i sprawdzać nasze media społecznościowe, bo tam też informujemy o wydarzeniach.

Wystawy, spotkania literackie i muzyczne polecał Robert Jasiak, dyrektor ośrodka Gaude Mater.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2021