Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kultura nie boli. Happening Plastyka wraca na Plac Biegańskiego w środę (22.05) o 12.00

Facebook Twitter

Szyld "Kultura nie boli" jest dobrze znany w Częstochowie, za sprawą młodzieży z Plastyka i ich artystycznych aktywności. Znów licealiści wychodzą na ulicę, szykują happening na Placu Biegańskiego i zachęcają nas do upowszechniania kulturalnych zasad pożycia społecznego. To wszystko w środę (22.05.) od południa w Częstochowie.

Kultura nie boli

Kultura nie boli

Agnieszka Tyrman: W trakcie całej naszej akcji oprócz takich mikro spektakli teatralnych będą happeningi, będą quizy, będzie krzyżówka, będą pytania szczególne i będą też nagrody za dobre odpowiedzi. Będzie także szereg występów muzycznych, bardzo ciekawych. Będą uczniowie z plastyka grali, będą uczniowie z muzyka z liceum muzycznego, będą goście specjalni, ale to już trzeba przyjść na plac, żeby się dowiedzieć.

9. akcję społeczną pt. „Kultura nie boli” poleca jak zawsze Agnieszka Tyrman, nauczycielka z Liceum Plastycznego.

fot.b/Kultura nie boli

Tegoroczne hasło przewodnie brzmi: „Lokalnie, nie globalnie”. Młodzi plastycy jak zwykle przygotowali na tę akcję tematyczne prace…

Elżbieta Siwik: Powstały super świetne plakaty w dwóch mobilnych galeriach na Placu Biegańskiego otworzą nasz artystyczny happening, który jednocześnie jest akcją społeczną, bo mamy nadzieję, że wszyscy co wejdą do tego autobusu i zobaczą te plakaty oraz wszyscy, którzy posłuchają naszych dzieci, które bardzo odważnie i w sposób teatralny wspaniały będą przedstawiać różne problemy, nauczą się albo zrozumieją coś, albo zmienią sposób myślenia na bardziej lokalny, bo nasza mała ojczyzna jest najlepsza.

Przekonuje nauczycielka Elżbieta Siwik. Uczniowie przez całe popołudnie promują ideę lokalności wśród częstochowian. Mobilna Galeria Sztuki z plakatami czy quizy – to tylko część atrakcji pod wspólnym tytułem „Kultura nie boli”. Zapowiadane są też działania aktorskie…

Nasza akcja jest złożona z prac tworzonych w naszej szkole przez uczniów. Wszyscy uczniowie na kierunkach grafika, czy publikacje multimedialne włożyli ogromną pracę w to, żeby powstały.

Chcemy zwrócić uwagę na lokalność. Zwrócić uwagę, jak ważne jest to, gdzie jesteśmy, gdzie mieszkamy.

 Wystawimy trzy skecze krótkie ze zwycięskiego konkursu, który odbył się niedawno w Teatrze Adama Mickiewicza. Wszystko na żywo, na świeżym powietrzu.

Zachęcają uczniowie częstochowskiego „Plastyka” – Tymon Kowalczyk, Maciej Waligórski i Kinga Gruca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj