Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kuchnia Caritasu – nowa jadłodajnia gotowa przy ul. Ogrodowej

Facebook Twitter

9 grudnia w Częstochowie otwarta zostanie nowa jadłodajnia. Lokal, w którym serwowane będą posiłki dla najbardziej potrzebujących i ubogich osób, został stworzony dzięki Caritas.

fot. facebook.com/caritas.czestochowa

Stołówka ma funkcjonować przy ul. Ogrodowej:

Jest to obiekt, który będzie służył osobom ubogim, samotnym oraz osobom starszym. Dzięki tej nowo wybudowanej kuchni będziemy mogli obsłużyć więcej osób, przygotować więcej posiłków, zwiększyć zakres pomocy żywnościowej, która już u nas dość prężnie działa i rozszerzyć ją nie tylko na pomoc żywnościową w formie paczek żywnościowych, ale także w formie posiłków.

Jak powiedziała nam Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas, to inwestycja która była bardzo potrzebna. Pilnie kończono ją przed zimą:

Jest to o tyle potrzebna rzecz, że czynnie bierzemy udział w akcji niemarnowania żywności. Dzięki współpracy ze sklepami odbieramy niesprzedaną żywność ze sklepów codziennie, także ta kuchnia, która pozwoli nam na przetworzenie tej żywności i dostarczenie jej w postaci posiłków osobom potrzebującym jest rozwiązaniem logistycznym i technologicznym. Bardzo potrzebne jest, żeby ta pomoc charytatywna była jak najlepszej jakości i docierała do większej ilości osób.

Nowa jadłodajnia, to pomoc doraźna, z której będzie mógł skorzystać każdy potrzebujący

– podkreśla Caritas w Częstochowie.

Naszym marzeniem jest to, żeby ulica Ogrodowa i Stare Miasto stało się takim centrum pomocy osobom potrzebującym. Nowo wbudowana kuchnia wraz z jadłodajnią powstały w sąsiedztwie magazynu żywnościowego, który wybudowaliśmy dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i to logistyczne połączenie pozwala na to, że osoby potrzebujące w jednym miejscu będą mogły skorzystać i z pomocy w postaci odbioru paczek, ale także będą mogły korzystać z tych posiłków, które będziemy przyrządzać dla osób najbardziej potrzebujących.

Do korzystania z różnych form dożywiania ubogie osoby zachęcała Paulina Gradek z częstochowskiej Caritas.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj