Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kucharzewska: Zwiększamy liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym w Katowicach

Facebook Twitter

W związku z rosnącą liczbą zachorowań, zwiększamy liczbę łóżek w szpitalu tymczasowym w Katowicach - mówi Alina Kucharzewska rzecznik Wojewody Śląskiego.

fot. pixabay.com

Jak już was informowaliśmy na Śląsku wczoraj mieliśmy (03.03.) 1989 nowych zakażeń COVID-19, w całym kraju to ponad 15,5 tysiąca.

Takich dużych wzrostów nie mieliśmy już rzeczywiście od kilku miesięcy. Przypomnę, że ostatnie takie zwyżki mieliśmy w listopadzie, a dokładnie 19 listopada. Niechlubny rekord – ponad 4300 zakażeń. Nie chcielibyśmy bardzo, aby ta sytuacja – taka ilość zakażeń – się powtórzyła. Z tego też względu, że wzrasta ilość zachorowań, niestety wzrasta też liczba pacjentów, którzy wymagają leczenia szpitalnego, dlatego też zdecydowano o uruchomieniu kolejnego modułu w szpitalu tymczasowym w Katowicach.

Szpital tymczasowy w Katowicach zostanie rozbudowany o kolejne 90 łóżek, będzie ich miał teraz 180. Wczoraj (03.03) rano w szpitalu było 93 pacjentów z czego 13 na łóżkach respiratorowych. Każdego dnia rośnie liczba pacjentów jaka trafia do lecznicy zlokalizowanej na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowym w Katowicach:

Zauważamy wzrost tych pacjentów W sam miniony weekend ponad 27 pacjentów zostało tam przywiezionych i niestety z dnia na dzień ta liczba pacjentów, którzy są tam przewożeni karetkami, wzrasta. Kadra lekarska, medyczna jest już uruchomiona.

Docelowo szpital tymczasowy w Katowicach ma przyjąć 500 pacjentów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj