Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Który odcinek A1 w naszym regionie powstanie najszybciej? Prace trwają!

Facebook Twitter

Powstają kolejne odcinki autostrady A1 w naszym regionie, ale nadal końca nie widać. Na razie w fazę prac ziemnych drogowcy wkroczyli tylko przy jednym z nich. Kolejne projektują, albo zwyczajnie czekają. Na które fragmenty autostrady możemy liczyć w najbliższej przyszłości?

Wszystko wskazuje na to, że najszybciej powstanie droga łącząca Woźniki z Pyrzowicami, tu w porównaniu z budową pozostałych odcinków roboty są najbardziej zaawansowane. Nadal nie ustalono ostatnich szczegółów odnośnie budowy A1 między Blachownią a Zawodziem i Blachownią a Rząsawą. Te węzły i przebieg są jeszcze w fazie projektów.

Najdłużej poczekamy na przejazd od Zawodzia do Woźnik w powiecie lublinieckim, tu z kolei niedawno pojawiły się kłopoty prawne i doniesienia o rzekomej zmowie cenowej. Sprawa jest w toku i czeka na wyjaśnienie. Przypomnijmy że wyłonieni wykonawcy na każdym z odcinków mają na realizację ok. 30 miesięcy od podpisania umowy. Czekamy na ważne szybkie połączenie drogowe w województwie, w sumie A1 w naszym regionie będzie mieć długość ok. 57 km.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021