StartWiadomość dnia Wiadomości

Kto wygrał w wyborach samorządowych 2018?

Dlatego podsumowanie wczorajszych wyborów dopiero przed nami. Poszliśmy tłumnie i chętnie głosowaliśmy. Co więcej już w niedzielne (21.10.) popołudnie okazało się, że oddawaliśmy głosy chętniej niż podczas wyborów samorządowych 4 lata temu. Po godz. 17.00 frekwencja w Częstochowie wynosiła ponad 42%, w powiecie blisko 45%, do wieczora jeszcze wyraźnie wzrosła. W kraju do godz. 17 frekwencja wyniosła pond 41,5 proc. Wiemy, że głosowanie rozpoczęło się punktualnie i bez przeszkód. Wiemy także, że wszystkie 346 lokali wyborczych w Częstochowie i regionie zostało zamkniętych bez przeszkód. Mobilizacja do uczestnictwa w wyborach była widoczna i słyszalna…

Mariusz Osyra rozmawiał z mieszkańcami oddającymi głosy. W wielu punktach wyborczych ustawiały się kolejki i aby zagłosować trzeba było odczekać kilka minut.

Komentowali częstochowianie spotkani wczoraj przed punktami do głosowania. Najwyższa frekwencja była w gminie Niegowa – 58,54 proc., a najniższa w Ciasnej – 26,58 proc.

Nie obeszło się jednak, bez drobnych nierozmienień. Członkowie komisji w jednym z lokali wyborczych w Częstochowie wyściełali przezroczystą urnę pokrowcem, w którym została dostarczona. Członkowie komisji tłumaczyli, że nie chcieli, by było widać, na kogo głosują poszczególni wyborcy, gdy wrzucają do środka karty. Okazało się jednak, że wystarczyło potrząsnąć urną i ścianki zostały odsłonięte a głosowanie przebiegło bez zakłóceń.

 

Zostaw komentarz