Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kto dostanie pieniądze z puli przeznaczonej na sport w naszym województwie?

Facebook Twitter

Jeszcze tylko do piątku (do 10.01.) można składać wnioski o dofinansowanie na zadania związane z upowszechnianiem kultury fizycznej. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przeznaczy na ten cel w tym roku 5 milionów 450 tysięcy złotych. Wiadomo jak kwota zostanie podzielona, ale na razie nie wiadomo do kogo konkretnie trafią pieniądze.

Liczą na nie zwłaszcza małe kluby. Najwięcej 3 i pół miliona zostanie przekazanych na upowszechnianie kultury fizycznej, milion trafi na szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików, 400 tysięcy na sport akademicki, a pozostała kwota na udział sportowców reprezentujących województwo na zawodach rangi mistrzowskiej, szkolenie w sportach lotniczych i sporty motorowe. Jak zapewnia marszałek województwa, Jakub Chełstowski najpierw do klubów trafi półtora miliona złotych na najpilniejsze zadania. Będą to środki na wynagrodzenia dla szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe w ramach umów zleceń, organizację obozów sportowych i zakup sprzętu. Wysokość dofinansowania będzie uzależniona od tego czy klub jest jedno czy też wielosekcyjny. Inne kryteria to: organizacja i uczestnictwo w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych, szkolenie szczególnie uzdolnionych dzieci i młodzieży, w tym sportowców niepełnosprawnych, czy też wsparcie młodzieży pochodzącej z rodzin o niskim statusie materialnym.

Przypomnijmy wnioski można składać do 10-go stycznia, rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano dwa tygodnie później (24.01.).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj