StartWiadomość dnia Wiadomości

Kto będzie szybszy? Dziennikarze czy tramwaj?

Częstochowskie MPK przygotowuje happening podobny do tego, jaki mieliśmy już na naszych ulicach. Wspólnie z Urzędem Miasta zaprosi na jedyny w swoim rodzaju wyścig człowieka z maszyną a konkretnie dziennikarzy z tramwajem. Impreza odbywać się będzie pod hasłem „Alternatywnie do celu”.

A przypomnijmy, że tegoroczny Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod tytułem „Wybierz.Zmień.Połącz” i ma na celu promocję odpowiedniego połączenia różnych środków komunikacji publicznej. Częstochowscy dziennikarze, w tym także reprezentacja naszej redakcji ma ścigać się na rowerze, w samochodzie oraz w biegu.

Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, że po mieście można poruszać się na wiele sposobów, nie tylko samochodem. Całe wydarzenie zaplanowano w piątek (18.09.) o 10:45. Start będzie można oglądać na Kwadratach. Meta happeningu to zajezdnia MPK w Częstochowie. MPK będzie zachęcać przede wszystkim do bezpieczeństwa na drodze, czyli wszyscy uczestnicy będą ścigać się zgodnie z przepisami, światłami i oznakowaniem. Rywalizować mają z normalnym tramwajem rejsowym, który będzie wiózł pasażerów.

Zostaw komentarz