Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

KS Exact Systems Norwid Częstochowa z kolejną porażką

Facebook Twitter

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa przegrali niespodziewanie w środę w meczu Tauron 1 Ligi w Strzelcach Opolskich z Zaksą 2:3, choć mieli piłkę meczową i szansę na 2 duże punkty.

fot. Grafika: Exact Ssytems Norwid

Osłabiony brakiem Tomasza Kryńskiego Exact Systems Norwid w środę nie sprostał Zaksie Strzelce Opolskie. Częstochowianie przegrali 2:3 i zamiast 3 punktów wywieźli ze Strzelec Opolskich tylko 1. Mecz rozpoczął się dobrze dla częstochowian. Wygrali pierwszego seta i zgodnie z planem objęli prowadzenie. Później coś się jednak zacięło w grze. Zaksa z łatwością wygrała drugiego seta do 15, a po trzech partiach było już 2:1 dla gospodarzy.

Siatkarze trenera Piotra Gruszki walczyli o zwycięstwo. Doprowadzili do tie-breaka, a w decydującym secie prowadzili nawet 9:6. I ponownie coś się zacięło. Exact Systems Norwid miał nawet piłkę meczową, ale jej nie wykorzystał. Końcówka seta należała do gospodarzy. Zaksa wygrała 16:14 i mogła cieszyć się ze zwycięstwa i 2 punktów.

Nagrodę MVP otrzymał atakujący Zaksy Krystian Walczak, który w poprzednim sezonie był siatkarzem… Exact Systems Norwid.

Po porażce w Strzelcach Opolskich Exact Systems Norwid ma na koncie 11 punktów i zajmuje 13. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Zaksa Strzelce Opolskie – Exact Systems Norwid Częstochowa 3:2 (26:28, 25:15, 25:20, 22:25, 16:14)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Zawalski, Długosz, Sługocki, Usowicz, Podborączyński (libero) – Biliński, Mucha, Wnuk, Łapszyński.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2022