Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

KS Częstochowianka ze sponsorem tytularnym.

Facebook Twitter

KS „Częstochowianka” w nowy sezonie wystartuje jako „Galeria Jurajska Częstochowianka”. Wszystko za sprawą nowego sponsora tytularnego. Zostało nim największe centrum handlowe w Częstochowie. To pierwszy przypadek w polskim sporcie, kiedy obiekt handlowy zaangażował się w sponsoring klubu siatkarskiego.

Awans „Częstochowianki” do pierwszej ligi przyniósł siatkarkom nie tylko dumę. Dzięki temu klub zyskał nowego sponsora tytularnego. Została nim Galeria Jurajska. Centrum handlowe już po raz drugi wspiera siatkarki, w minionych sezonach występując jako sponsor drużyny.

– Nasza wcześniejsza współpraca była bardzo owocna. Przyniosła drużynie tytuł vice-mistrza II ligi, a także awans do I ligi. W drodze do tego sukcesu klub pokonał 50 innych! To pokazuje nam, jak duży tkwi w nim potencjał, który wspólnie chcemy wydobyć, inwestując w sportowe talenty – mówi Roman Bugajczyk, członek zarządu firmy, do której należy Galeria Jurajska.

– Celem obecnej, znacznie szerszej współpracy jest przede wszystkim utrzymanie teamu w I lidze i zapewnienie mu startu w meczach. Mając za sobą sponsora tytularnego cała drużyna może dziś skupić się na treningach i przygotowaniach do meczów. Ze swojej strony staramy się także sportsmenki motywować do kolejnych sukcesów – dodaje.

Tak też było w minionych 2 latach. – Galeria nie tylko stała się dla klubu ważnym źródłem finansowania, ale także partnerem w rozwoju. Dla dziewczyn przygotowaliśmy m.in. specjalny film motywujący, miały one także okazję zaprezentować się kibicom podczas pokazu filmu w Cinema City. Ponadto „Częstochowianka” regularnie gości w naszym centrum handlowym, inspirując dzieci i młodzież – wylicza Bugajczyk.

Współpraca z Galerią Jurajską przyniesie także kilka zmian. Jedną z największych jest przeprowadzka klubu do Hali Sportowej Częstochowa. Ta w ocenie klubu jest znacznie lepiej przystosowana do przygotowań drużyny do startów w pierwszoligowych meczach. Jest w stanie także pomieścić większą publiczność. A ta drużynie rośnie z meczu na mecz.

Co w praktyce oznacza współpraca Galerii Jurajskiej i „Częstochowianki”? Po pierwsze, nazwa galerii pojawi się na koszulach drużyny w trakcie meczów I ligi w całej Polsce, jak również podczas meczów towarzyskich i turniejów kontrolnych. Sama nazwa drużyny również nieco się zmieni. W sezonie 2019/2020 startować będzie jako „Galeria Jurajska Częstochowianka”.

– Cieszymy się, że możemy dziś wspierać nie tylko tak zdolne siatkarki, które walczą z pełną determinacją o swój sukces, ale także klub z tak długą tradycją, ważny dla Częstochowy i jego mieszańców. Tę współpracę traktujemy jako długofalową inwestycję w polski sport, ale także w talenty sportowe z naszego miasta i regionu – mówi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lipca 2021