Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krzysztof Matyjaszczyk został wybrany wiceprezesem Związku Miast Polskich

Facebook Twitter

Prezydent Częstochowy - Krzysztof Matyjaszczyk został wybrany wiceprezesem Związku Miast Polskich. Teraz Częstochowa jeszcze mocniej będzie angażować się w rozwój samorządów, szczególnie że prezydenci polskich miast przyjęli program działania związku na najbliższy rok.

Krzysztof Matyjaszczyk
Fot. Biuro Związku Miast Polskich.

Krzysztof Matyjaszczyk wiceprezesem Związku Miast Polskich

Krzysztof Matyjaszczyk: Częstochowa jest bardzo aktywna w różnego rodzaju stowarzyszeniach zrzeszających polskie samorządy, w tym również w Związku Miast Polskich. Do tej pory miałem przyjemność pełnić funkcję członka zarządu w tym stowarzyszeniu. Po ostatnich wyborach, po walnym zgromadzeniu, ja i nasze miasto pełnimy funkcję wiceprezesa tegoż związku. Na pewno wiele zadań przed Związkiem Miast Polskich, bo zarówno sytuacja finansowa samorządów, jak i wiele barier prawnych, które blokują rozwój samorządu w Polsce, musi zostać przez nas współpracujących w ramach komisji wspólnej z rządem oprawiona, zmieniona tak, abyśmy mogli ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Komentował prezydent Częstochowy. Obradujące w Warszawie 18 czerwca Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich przyjęło uchwałę określającą program działania w I roku dziewiątej kadencji samorządowej. Zarząd liczy 30 osób, jego członkowie wystosowali też apel w sprawie konieczności pilnej poprawy sytuacji finansowej polskich miast. Chodzi głównie o uzupełnienia obniżonych dochodów z podatku PIT.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024