Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kryminał z Częstochową w tle. W marcu premiera ostatniej części trylogii Marcina Dudzińskiego

Facebook Twitter

"W Częstochowie od wielu dni pada rzęsisty deszcz. W mieście rządzą dwaj bracia – biskup Stanisław Walter oraz Jerzy Walter – komendant policji. Obaj mają za sobą trudną przeszłość. Teraz ich losy splotą się w tajemniczej transakcji finansowej i pełnej kłamstw intrydze. "

fot. Wydawnictwo Czarna Owca /fb Marcin Dudziński

O tym opowiada pierwszy tom trylogii kryminalnej autorstwa częstochowskiego pisarza Marcina Dudzińskiego. Książka pt. „Przeciwko bratu” była wydana w 2019 roku. Przed rokiem swoją premierę miała druga część „Z moich kości”.. Teraz autor przygotowuje premierę ostatniej części pt. „Za nami wszystkimi”:

10 marca dokładnie 3 część trylogii, jest to zamknięcie całej historii i takie już ostateczne, bo często jestem pytany, czy to będzie miało kontynuację. Natomiast, oczywiście, że to się będzie działo w Częstochowie. Ta trylogia od razu była pomyślana tak, żeby się działa w Częstochowie i półtora roku temu miał premierę, w lipcu 2019, pierwszy tom i cieszę się, bo drugi miał też premierę w zeszłym roku w lutym, ale cieszę się, bo dużo się mówi o Częstochowie przy okazji tej książki nie tylko o losach bohaterów, ale też miasto jest tam bohaterem i widzę z różnego rodzaju recenzji, że ludzie piszą o Częstochowie

– jak mówi częstochowski pisarz Marcin Dudziński, premiera ostatniej części trylogii zaplanowana jest na 10 marca.

Jesteśmy na etapie ukończenia okładki. Nie wątpię, że będzie to promocja ukierunkowana głównie na internet, na socialmedia i na takie kanały informacji, natomiast jeżeli pozwoli na to pandemia to będziemy się spotykać. Ja bardzo chętnie spotkam się z czytelnikami. Natomiast teraz bardzo dobrze zdają egzamin te spotkania zdalne, także jeżeli takie spotkania będą się odbywały, to na moim kanale na facebooku będę informował i zapraszał serdecznie.

Jakie są kolejne plany wydawnicze pisarza?

Rzeczywiście mam pomysły na kolejne, w tej chwili, 3 książki, natomiast jak tak spojrzeć na to trochę wstecz to w ciągu trzech lat wydałem trzy książki. Myślę, że w tym tempie to zawodowi pisarze również piszą, więc muszę troszkę zwolnić, ale myślę, że w tym roku, w drugiej połowie roku zacznę coś pisać i nie będzie to o Częstochowie tym razem. Muszę dać sobie odpocząć, bo zwiedziłem tą Częstochowę, dzięki tej trylogii poznałem ją na nowo, nawet poznałem ją najlepiej w życiu. Trzeba odetchnąć na moment od tego miasta, ale z chęcia zawsze tam wracam

– z pisarzem Marcinem Dudzińskim, autorem kryminałów, których akcja rozgrywa się w Częstochowie, rozmawiał Paweł Stępniewski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023