Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krew będą zbierać również w Opatowie

Facebook Twitter

Stale potrzeba krwiodawców, alarmują organizacje działające na tym polu, o pomoc zwraca się cyklicznie również Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Najbliższa plenerowa zbiórka w Opatowie 4 października. Zachęcamy do udziału w imieniu tamtejszych strażaków ochotników:

4 października od godz. 10:00 do 14:00 przed remizą strażacką w Opatowie będzie stacjonował krwiobus, w którym będzie można oddać krew. W zbiórkach biorą udział ludzie młodsi, mogą wziąć udział ludzie starsi, od 18 roku życia do 65. Jak wiemy są bardzo duże brakie krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa. tego dnia odbędzie się również loteria dla wszystkich tych, którzy zdecydują się oddać krew. Każdy musi być w maseczce. Wszystko będzie przeprowadzone zgodnie z panującymi zasadami reżimu sanitarnego. Mamy nadzieję, że padnie kolejny rekord frekwencji. 

– mówi współorganizator i pomysłodawca akcji poboru krwi Wojciech Kępa.
Z racji pandemii skurczyły się zasoby krwi, wiele osób z obaw przestało oddawać ją cyklicznie. Stąd inicjowane są kolejne akcje i plenerowe kursy krwiobusów. Poszukiwani są również nowi honorowi dawcy krwi…

To już jest 11 akcja organizowana przez OSP Opatów a 4 w tym roku. Na akcji jest coraz więcej ludzi, co nas bardzo cieszy jako organizatorów. Łącznie nam się udało zebrać 127 litrów krwi. Rekord, co do ilości oddanej krwi mieliśmy w tym roku podczas pierwszej zbiórki, to były 52 osoby. Personel, który pobierał krew był zadowolony. My jako organizatorzy tym bardziej. 

To bezcenna pomoc, jak mówią organizatorzy. Zachęcał do udziału Wojciech Kępa.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 marca 2021