Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kredyt bankowy- jak wziąć kredyt gotówkowy w banku?

Facebook Twitter

Kredyt w banku możemy obecnie zaciągnąć niemalże od ręki, pod warunkiem że spełnimy określone wymogi. Wniosek kredytowy składamy w placówce lub online, wypełniając elektroniczny formularz i potwierdzając tożsamość.

Dzięki temu oszczędzamy czas i minimalizujemy formalności, przyspieszają tym samym czas realizacji wypłaty potrzebnej gotówki. Jak wziąć kredyt gotówkowy ( porównaj wszystkie oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe ) w banku i jakie kroki należy wykonać, aby wniosek kredytowy został pozytywnie rozpatrzony?

Kredyt bankowy jako źródło finansowania

Chcąc wziąć kredyt bankowy gotówkowy, warto wiedzieć, że jest to zobowiązanie udzielane na dowolny cel. Oznacza to, że w przypadku do kredytu celowego (np. hipotecznego lub na samochód), bank nie będzie sprawdzał wydatków, na jakie chcemy przeznaczyć pożyczoną kwotę. Kredyt w banku możemy więc zaciągnąć na dowolny cel, bez konieczności ujawniania, a sumę wydać na to, czego aktualnie nam potrzeba. Tego typu opcja jest doskonała także gdy nie mamy wkładu własnego, a chcemy przeprowadzić remont mieszkania lub kupić niewielką działkę. Wówczas wielu konsumentów decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez konieczności gromadzenia oszczędności na wymagany wkład.

Kredyt gotówkowy w zależności od kwoty jest źródłem finansowania wielu wydatków. Klienci zaciągają ją zarówno na cele związane z nieruchomością (np. zakup mebli czy sprzętów lub niewielki remont), jak też inne wydatki, np. urlop, kupno pojazdu i wiele innych.

Czy kredyt z banku jest udzielany od ręki?

Jeśli wnioskodawca spełnia określone przez prawo i bank warunki, środki z kredytu wypłacane są ekspresowo. Najczęściej po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej, możemy spodziewać się przelewu nawet kolejnego dnia roboczego. Warunki, które należy spełnić, to przede wszystkim pełnoletność, obywatelstwo polskie, ważny dowód osobisty i konto w polskim banku. Oprócz tego bank weryfikuje również naszą zdolność kredytową, która jest uzależniona od:

 • Wysokości dochodów;
 • Źródła dochodowego;
 • Wysokości stałych wydatków związanych z utrzymaniem (np. czynsz, media);
 • Innych stałych zobowiązań, np. alimentów, pożyczek;
 • Liczby osób w gospodarstwie domowym na utrzymaniu wnioskodawcy;
 • Rodzaju umowy o pracę;
 • Braku zadłużeń kredytowych, podatkowych i innego rodzaju zaległości;
 • Dobrej historii kredytowej.

Wbrew pozorom spełnienie tego typu warunków nie jest ciężkie, pod warunkiem że spłaciliśmy wszystkie zaciągnięte dotychczas zobowiązania i nie mamy żadnych zaległości. Jeśli raty uiszczaliśmy w terminie, nasza historia kredytowa jest pozytywna, co korzystnie wpłynie na badanie zdolności przez bank. Bardzo istotna jest także płynność finansowa, jednak nie musimy martwić się, że nasze dochody muszą być naprawdę wysokie. Oczywiście to, jakie wynagrodzenie zaakceptuje bank, jest zależne od kwoty kredytu. Jednak w większości instytucji kredyt gotówkowy jest zaciągany przez konsumentów w kwocie 10, 15, czy też 20 tys. zł.

Jak znaleźć opłacalny kredyt w banku?

Każdemu, kto chce zaciągnąć kredyt bankowy, zależy na jak najmniejszych kosztach zobowiązania. W tym celu przeszukujemy oferty poszczególnych instytucji i samodzielnie porównujemy warunki. Często spędzamy na tym wiele godzin, a nawet dni, nadal nie wiedząc, na jaki kredyt z banku się zdecydować. Na co zwracać uwagę, aby kredyt bankowy był korzystny i nie zaburzył znacznie naszego budżetu domowego?

Aby znaleźć kredyt z banku z najlepszymi warunkami, warto sprawdzić ranking kredytów gotówkowych na Totalmoney.pl lub skorzystać z porównywarki. Takie narzędzia umożliwiają nam wyszukanie w szybki sposób dostępnych na rynku ofert. Jednocześnie otrzymujemy wszelkie koszty, jakie będziemy ponosić po zaciągnięciu zobowiązania. Dowiadujemy się, ile wynosi miesięczna rata przy określonym czasie spłaty, oprocentowanie, RRSO i prowizja banku.

Najlepszy kredyt bankowy to taki, który będzie posiadał najniższe RRSO, oprocentowanie oraz miesięczną ratę na poziomie, który umożliwi nam terminową spłatę. Wielkość raty możemy dostosowywać do naszych możliwości finansowych, zmieniając konfigurację w porównywarce. Jeśli sądzimy, że przy konkretnej ofercie, rata jest zbyt wysoka, możemy wydłużyć okres spłaty i sprawdzić, czy kwota jest dla nas satysfakcjonująca.

Czy można wziąć kredyt bankowy przez internet?

Kredyt w banku online możemy zaciągnąć w niektórych instytucjach. Nie wszystkie banki umożliwiają taką możliwość, jednak w przypadku kredytu gotówkowego, znajdziemy wiele tego typu ofert. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, który dotychczas poświęcaliśmy na dojazdy do placówek i dopełnianie formalności.

Jak wziąć kredyt bankowy online?

 1. Wypełnij formularz online. Wpisz w nim swoje dane, informacje z dowodu osobistego i szczegóły odnośnie do dochodów oraz wydatków. Niezbędne będzie podanie wysokości wynagrodzenia i źrodła dochodu (np. danych firmy, z którą masz podpisaną umowę). Podajesz także liczbę osób w gospodarstwie domowym, wysokość zobowiązań, które spłacasz itp.
 2. Potwierdź tożsamość. Zazwyczaj cały proces odbywa się poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego na symboliczną kwotę. Wówczas zlecasz przelew na 1 złotówkę na podane przez bank konto, aby pracownik mógł sprawdzić zgodność danych osobowych.
 3. Czekaj na decyzję kredytową przez internet lub na rozmowę telefoniczną z konsultantem.
 4. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, środki trafią na Twoje konto.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj