Krajowa Wystawa Rolnicza już w ten weekend!
34. edycja Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie - to zaproszenie na pierwszy wrześniowy weekend. Setki wystawców zapowiedziało udział w częstochowskiej imprezie.

Szacowany czas czytania: 02:00
Część bogatego programu zdradza nam przewodniczący komitetu organizacyjnego – Borys Gruszewski:
Borys Gruszewski: Inauguracja tejże imprezy odbędzie się o godzinie 10:00 w sobotę na Parkingach Jasnogórskich. Tam też będą zlokalizowane różnego rodzaju wydarzenia, między innymi wystawa zwierząt hodowlanych, wystawa zabytkowych ciągników, traktorów i maszyn. Także oczywiście tutaj będzie zestawione dla kontrastu maszyny nowoczesne. Będzie gro wystawców z całego kraju, ale także bardzo duża reprezentacja instytucji rolniczych, około rolniczych.

To będzie świetna okazja, aby poczuć smaki polskiej wsi i spróbować regionalnych przysmaków. Hasłem towarzyszącym tej odsłonie targów jest: „Innowacyjność w rolnictwie”. Za wydarzenia artystyczne odpowiada z kolei Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie:
Małgorzata Majer-Sętowska: Już zaczynamy w piątek piękną wystawą malarstwa na szkle. Tym razem przywieziemy twórcę z Małe Ciche w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Myślę, że warto, bo Pan maluje wyjątkowe rzeczy. A 6 i 7 września na placu Biegańskiego jak zwykle odbędą się koncerty folklorystyczne. Zapraszamy serdecznie. Koncerty będą się zaczynały o godzinie 16.00.
– poleca Małgorzata Majer-Sętowska, dyrektor ROK-u.

Doroczna wystawa to przede wszystkim okazja by poznać tajniki pracy rolników i zobaczyć najnowsze maszyny rolnicze z bliska. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. To czas gdy na Jasnej Górze zagoszczą Ogólnopolskie Dożynki:
Borys Gruszewski: Będą prezentowane potrawy regionalne, powiedzieć trzeba o choćby ciulimie z Lelowa będzie także można spróbować innych regionalnych posiłków z całego kraju właściwie. Staramy się pokazywać cały przekrój naszych produktów, szczególnie tych regionalnych i tych, którymi się możemy szczycić. Będziemy mieli zorganizowane kącik, gdzie młodzież będzie mogła brać udział w różnego rodzaju grach, zabawach.
Atrakcje 34. Krajowej Wystawy Rolniczej w Częstochowie, która towarzyszy Jasnogórskim Dożynkom polecał Borys Gruszewski. 6 i 7 września w mieście spodziewamy się nawet 500 wystawców. Atrakcje główne na parkingu przy Jasnej Górze, za Domem Pielgrzyma. Stoiska handlowe będą znajdować się w III i II Alei NMP.
Czytaj także: