Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Krajowa kadra pilotów wreszcie lata. W weekend trenują w Aeroklubie Częstochowskim

Facebook Twitter

Były obostrzenia i pandemiczny poślizg, ale wreszcie ścigają się na naszym niebie. Nad Częstochową i Rudnikami zobaczymy do końca tygodnia trenującą na terenie naszego aeroklubu kadrę narodową pilotów.

Rozpoczęliśmy zgrupowanie Kadry Narodowej. Zleciało się tutaj 12 pilotów. Dodatkowo mają możliwość trenować ludzie początkujący i średnio zaawansowani, którzy aspirują do kadry narodowej. Latamy pierwszy cykl do Pucharu Polski. Ścigamy się. Fajnie – pogoda w końcu się zrobiła, chociaż prognozy nie były najlepsze, to cieszymy się, że dopisała jednak.

Jak mówi młody mistrz Marcin Skalik, dalsze występy podczas krajowych zawodów i imprez o międzynarodowym zasięgu nie są jednak pewne. Trudno planować kolejne miesiące w tym sezonie:

Ten rok jest jedną wielką niewiadomą. Krajowe zawody raczej się odbędą. Myślę, że już nie będzie jakichś zaskakujących decyzji rządu. Wielką niewiadomą jest międzynarodowa główna impreza – Mistrzostwa Świata Rajdowe, które mają się odbyć w południowej Afryce. To kraj, który należy do nacenzurowanych krajów. Nie wiemy jeszcze jak to będzie. Trochę czasu do listopada jeszcze jest. Nie wiemy, czy wystartujemy w tych zawodach.

Naszym rozmówcą był pilot Marcin Skalik, wielokrotny zdobywca mistrzowskich tytułów reprezentant Aeroklubu Częstochowskiego i członek polskiej kadry, zaliczany do światowej ,,pierwszej ligi” pilotów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj