Koszykarski turniej w ramach Junior NBA Polska w Kamienicy Polskiej
Mali sportowcy zagrają niczym prawdziwi zawodnicy amerykańskiej ligi NBA. Koszykarskie emocje wracają do Kamienicy Polskiej w niedzielę, 15 marca. W miejscowej hali sportowej odbędzie się kolejny turniej w ramach Junior NBA Polska.

Szacowany czas czytania: 02:23
Junior NBA Polska w Kamienicy Polskiej – warto przyjść i kibicować
Gospodarzem zawodów została lokalna drużyna, która w rozgrywkach występuje pod barwami New York Knicks:
Bartek Otrębski: Turniej pod patronatem Wójta Gminy Kamienica Polska, który nas bardzo mocno wspiera. Junior NBA to jest taka organizacja, która jest częścią NBA, czyli National Basketball Association, którą chyba wszyscy znają. To są rozgrywki w poszczególnych krajach skierowane właśnie na promocję koszykówki wśród dzieci i młodzieży. Bardzo fajne wydarzenie, dużo konkursów, dzieciaki grają w strojach zespołów z NBA. W niedzielę w Kamienicy Polskiej, która występuje jako New York Knicks, będą też drużyny z Częstochowy, Dobrodzienia, Lublińca i Strzelec Opolskich. Turniej zaczyna się od godziny 10:00.
Spodziewajmy się wielu sportowych emocji i kolejnych niespodzianek dla uczestników oraz kibiców, mówi Bartek Otrębski z UKS Dwójka Kamienica Polska. To klub, który stale szkoli dzieci i młodzież, specjalizuje się właśnie w koszykówce, a szczególnie dobrze w rozgrywkach radzi sobie tutejsza dziewczęca drużyna. Trenerzy zachęcają wszystkich z podstawówek do ruchu i aktywności.
Bartek Otrębski: We wszystkich naszych ośrodkach nie przeprowadzamy żadnej selekcji. Chcemy jak najwięcej dzieciaków zgromadzić, żeby się w tą koszykówkę i w tą aktywność fizyczną bawiły. Nie rywalizujemy absolutnie z innymi dyscyplinami sportu. Mamy bardzo, bardzo dużo dzieciaków, które trenują i sztuki walki, i piłkę nożną, i siatkówkę i one też przychodzą na tą koszykówkę. Także powiedzmy do tego wieku 15 lat, czyli do końca szkoły podstawowej, najważniejsza jest aktywność fizyczna.
Jest sporo różnych możliwości by zainteresować grą w kosza młodych zawodników. Aktywne ośrodki w tej dyscyplinie mamy w Częstochowie w najbliższych okolicach. Kto trenuje młodych koszykarzy i zwłaszcza koszykarki w Kamienicy Polskiej?
Bartek Otrębski: To są byli zawodnicy, trenerzy, pasjonaci koszykówki. UKS Dwójka Kamienica Polska to jest klub, który występuje w rozgrywkach Śląskiego Związku Koszykówki. Natomiast działamy we współpracy z taką organizacją, która się nazywa SMOK. Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki. To jest program Polskiego Związku Koszykówki zorientowany na szkoły. Mamy dwa takie ośrodki w Częstochowie. Jest to Szkoła Podstawowa nr 53, no i też szkoła Podstawowa w Kamienicy Polskiej. Pracujemy nad otwieraniem kolejnych ośrodków. Mamy również Akademię Koszykówki, która jest zlokalizowana w Szkole Podstawowej nr 9 tutaj w Częstochowie. Tam też są zajęcia z koszykówki.
– podpowiadał Bartek Otrębski z Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka. W sumie w koszykarskiej drużynie jest już ok. dwustu podopiecznych. Przypomnijmy niedzielny (15.03.) turniej Junior NBA rozpoczyna się o godz. 10.00. Zajrzyjcie do Gminnej Hali Sportowej w Kamienicy Polskiej.