Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kosić trawę czy jednak nie?

Facebook Twitter

Na częstochowskich terenach zielonych wyrosły bujne trawy. W związku z tym, coraz więcej mieszkańców zastanawia się czy miasto zapomniało o koszeniu trawników i miejskich zieleńców?

Pracownicy Centrum Usług Komunalnych przekonują, że pamiętają o swoich obowiązkach, a trawa po kolana w przestrzeni publicznej, to sposób na walkę z suszą:

– mówił Łukasz Kot- dyrektor usług zewnętrznych w CUK. Osobom odpowiedzialnym za zieleń miejską wtórują specjaliści od biologii, iż nie koszenie trawników, to dobry pomysł na walkę z suszą:

– mówił dr Cezary Gębicki z Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych częstochowskiego uniwersytetu. Na wysokie trawy w pasie drogowym mogą narzekać kierowcy, dla których takie działanie może też powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Co z tym ma zamiar zrobić CUK?

Wielu z mieszkańców może się zastanawiać, czy takie działania CUK, to nie jest „syzyfowa praca”. Jak wiadomo od paru lat magistrat prowadzi politykę rewitalizacji różnych miejsc Częstochowy. A pod płaszczykiem rewitalizacji beton zalał rynki czy place. Dodatkowo drzewa poszły pod topór, przez co zmniejszyła się retencja wody:

Czy nie koszenie trawników może skutkować wylęgarnią kleszczy?

Wysoka nie koszona sezonowo trawa, na pewno nie pomaga alergikom:

– mówił dr Cezary Gębicki z UJD.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024