Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirusowa prewencja w gminie Lipie

Facebook Twitter

Nie poprawia się sytuacja epidemiologiczna w powiecie kłobuckim. Od 1 sierpnia odnotowano tu wzrost zakażeń covid-19 aż o 800 procent.

Inspektor sanitarny nie wydał jednak pozytywnej opinii dotyczącej prowadzenia nauki w trybie zdalnym, w szkołach na terenie powiatu kłobuckiego. W jednej z gmin zastosowano jednak niestandardowe działania:

Chodzi o Gminę Lipie. Tamtejsza wójt Bożena Wieloch podjęła decyzję, o przeprowadzeniu badań na obecność koronawirusa wśród pracowników wszystkich placówek oświatowych znajdujących się na terenie gminy Lipie. Test został wykonany w sumie u 96 osób pod koniec sierpnia, w specjalnym mobilnym punkcie pobrań. Początkowo zakażenie podejrzewano u jednej z osób, jednak powtórne badanie to wykluczyło. Oznacza, to że wszystkie przebadane osoby- na tamten moment były zdrowe. Nowy rok szkolny ruszył w trybie stacjonarnym. Sytuacja w powiecie kłobuckim jest cały czas monitorowana przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną.

– mówi Monika Sokołowska.

 

W poniedziałek (31.08.) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnym zgonie w naszym regionie. Zmarła to 92 – letnia kobieta, mieszkanka gminy Lipie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj