Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus w spółce Maskpol z Konieczek koło Kłobucka

Facebook Twitter

W zakładzie należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej w sobotę przebadano ponad 30 pracowników – okazało się, że co trzeci jest zakażony.

fot.geralt/pixabay.com

W poniedziałek (21.09.) w kłobuckim szpitalu ruszyła masowa akcja pobierania wymazów od pozostałych osób zatrudnionych w Maskpolu.

Tak potwierdzamy, że u 12 pracowników mamy wynik dodatni i w związku z tym postanowiliśmy przebadać większą grupę osób, bo około 70 dodatkowych osób. Te testy mają być wykonane w dniu dzisiejszym, tak więc od wyników tych testów uzależniane są dalsze decyzje. 

– mówi w rozmowie z Radiem Jura Tomasz Jackiewicz członek zarządu. W Maskpolu pracuje ok 1000 osób. Zakład na ten moment pracuje bez zmian. W niedzielę (20.09.) Sanepid odnotował w powiecie kłobuckim 13 kolejnych nowych przypadków.

Jeżeli chodzi o statystyki to one się poprawiły, ale ma to też związek z tym, że dwa tygodnie temu wyszło nowe rozporządzenie Ministra, w efekcie czego nawet osoby, które nie do końca mają wyniki negatywny, zostały zwolnione z kwarantanny czy z izolatorium. Tak było w przypadku obywateli Ukrainy w Chałkowie. Mamy w tej chwili około 40-stu kilku zakażeń, a mieliśmy już 100, więc no nie jesteśmy żółtą strefą, choć tych zakażeń powoli, ale zaczyna przybywać. 

– informuje Starosta Kłobucki Henryk Kiepura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 marca 2021