Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus w natarciu. Coraz gorsza sytuacja także w Częstochowie

Facebook Twitter

Do Miejskiego Szpitala Zespolonego trafiają kolejni pacjenci z objawami COVID-u. 

fot. jarmoluk/pixabay.com

Sytuacja pogarsza się z dnia na dzień. Specjalne oświadczenie i apel do mieszkańców ale też do koronasceptyków – opublikował w mediach społecznościowych dyrektor Miejskiego Szpitala, i zarazem senator Wojciech Konieczny. Pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym wczoraj (22.10) oczekiwało na przyjęcie 7 kolejnych karetek. Z czego, część z nich odesłana z innych okolicznych szpitali. Brakuje miejsca.

Mamy zajęte wszystkie miejsca izolacyjne, wszystkie miejsca, które zapewniają bezpieczeństwo pacjentom z koronawirusem lub podejrzanym o koronawirusa i Ci pacjenci, którzy się zgłaszają mają również dodatnie wyniki szybkimi testami na obecność koronawirusa. W tej sytuacja praca szpitalnego oddziału ratunkowego może zostać sparaliżowana a najgorsze jest to, że nie będziemy mogli udzielić szybkiej pomocy tym, którzy potrzebują jej w stanach zagrożenia życia, kiedy trafią z innymi chorobami. Nie możemy do tego dopuścić. 

Dlatego ważne jest abyśmy my sami także czuli się odpowiedzialni za siebie i innych poprzez niebagatelizowanie problemu epidemii.

Apeluję do Państwa – jeśli jeszcze wśród Państwa są ludzie, którzy uważają, że problem epidemii jest wymyślony lub rozdmuchany – tak nie jest, to jest prawdziwy problem. I nie życzę nikomu, aby się przekonał o tym trafiając właśnie na SOR w takich warunkach, jakie są dzisiaj, w warunkach trudności z udzieleniem pomocy pacjentom. Życzę wszystkim zdrowia i jeszcze raz apeluję – traktujmy tę sytuację bardzo, bardzo poważnie. 

– mówił Wojciech Konieczny.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021