Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus w jednej z częstochowskich szkół

Facebook Twitter

Pierwszy, potwierdzony przypadek Sars-Cov 2 w częstochowskiej szkole. Cała klasa i nauczyciele trafili na kwarantannę, po tym jak u jednego z uczniów potwierdzono testem obecność koronawirusa.

O przypadku wykrycia koronawirusa w szkole rozmawialiśmy z naczelnikiem Wydziału Edukacji UM:

Mamy kilka przypadków, w których były podejrzenia. Uczeń jest poddany testowi. Niestety mamy jedną klasę w Częstochowie, która została skierowana na kwarantannę na 10 dni. Wynika to oczywiście z tego, że uczeń przyszedł po kontakcie z kimś, kto okazało się, że ma koronawirusa, przyszedł do szkoły. Okazało się, że ma on wynik pozytywny. 

Dlatego urzędnicy nadal apelują:

Należy zaapelować i prosić uczniów i rodziców o to, żeby w sytuacjach, w których mają podejrzenie nie kierowali ucznia do szkoły. Stąd cieszę się, że za pośrednictwem Radia Jura mogę taki apel skierować do rodziców. Parę rzeczy oczywiście zostało poprawionych jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół, ponieważ każdy dyrektor i był zobowiązany, i przygotował procedurę funkcjonowania szkoły w okresie pandemii. Myślę, że takie delikatne korekty trzeba było zorganizować, jeśli chodzi o nasze  placówki częstochowskie. Wielka zasługa też dyrektorów, że cały czas mają rękę na pulsie, cały czas jesteśmy tutaj w wydziale edukacji, pilotujemy przy współpracy z sanepidem.

– apeluje Rafał Piotrowski, p.o. Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj