Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus w Biurze Obsługi Interesanta częstochowskiego sądu

Facebook Twitter

Koronawirus wykryty w Biurze Obsługi Interesanta częstochowskiego sądu. Niestety unieruchomił tutejsze okienka i wyłączył na najbliższe dni osoby, które zajmują się obsługą. Na miejscu spraw w biurze nie załatwimy, zamilkła też infolinia.

Taki stan ma utrzymywać się do 19 lutego.

Obsługa interesanta w sądzie okręgowym w Częstochowie do 19 lutego realizowana jest wyłącznie telefonicznie lub pocztą elektroniczną. Oznacza to, że w tym okresie Biuro Obsługi Interesantów jest nieczynne. Informacje można tylko uzyskać pod numerami telefonów podanymi na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Częstochowie. Wynika to oczywiście z przypadku stwierdzenia koronawirusa na Biurze Obsługi Interesanta, dlatego całe biuro obsługi musiało zostać wyłączone z pracy i pracownicy są na kwarantannie albo w izolacji.

Jak mówi sędzia Dominik Bogacz, rzecznik częstochowskiego Sądu Okręgowego, ważne pytania i sprawy można kierować do placówki drogą elektroniczną. Działają też bez przeszkód kasy czy pozostałe sądowe jednostki w Częstochowie. Wizyty bezpośrednie interesantów w sądach są możliwe…

Wydziały sądu działają normalnie, rozprawy odbywają się planowo. W przypadkach, gdy z jakiegoś powodu rozprawa nie może dojść do skutku, to strony informowane są na bieżąco telefonicznie.

Radio Jura: Jeśli załatwić musimy jakąś sprawę bezpośrednio na miejscu to lepiej wcześniej zadzwonić, umówić się?

Najlepiej tak, bo wtedy można od razu uzyskać informację, co jest potrzebne i czy ta wizyta bezpośrednia jest konieczna. Najlepiej zadzwonić, bo czasami można załatwić sprawę telefonicznie. Oczywiście wtedy pracownik udzieli informacji, czy wizyta jest możliwa i w jakim konkretnym terminie. Tak jest najlepiej i najbezpieczniej rzeczywiście i dla interesantów, i dla pracowników sądu. 

Z rzecznikiem częstochowskiego sądu Dominikiem Bogaczem rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 lipca 2021