Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus torpeduje nie tylko najpopularniejsze dyscypliny sportu

Facebook Twitter

Treningi zostały zawieszone, odwołane zostały wszystkie zawody sportowe. Świat sportu - sparaliżowany pandemią koronawirusa. Dotyczy to wszystkich dyscyplin, we wszystkich kategoriach wiekowych i na wszystkich szczeblach rozgrywek.

fot. Pexels/pixabay.com

Narodową kwarantannę odczuwają m.in młodzi szpadziści z WLKS-u Kmicic Częstochowa. Groźny wirus z Chin pokrzyżował plany naszych zawodników:

Treningi zostały w tej chwili zawieszone. Przygotowywaliśmy się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która miał odbyć się właśnie pod koniec kwietnia. Mamy takich zawodników, którzy mają świadomość, że pewne rzeczy trzeba wykonywać we własnym zakresie, czyli prowadzenie w miarę możliwości zajęć indywidualnych (…). Nie wprowadziliśmy dla nich żadnych zajęć ze względu na to, że szermierka jest sportem indywidualnym i potrzebny jest trener od tzn. lekcji szermierczych w bezpośrednim kontakcie szkoleniowiec – zawodnik.

– mówi Andrzej Zaguła. Trener WLKS Kmicic Częstochowa, a jednocześnie szkoleniowiec wojewódzkiej kadry śląska młodzików w szpadzie chłopców, przyznaje, że pod dużym znakiem zapytania stoją letnie zgrupowania ale też wszystkie starty zaplanowane do końca tego roku. Częstochowscy szpadziści mieli duże szanse medalowe na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych

Przygotowywaliśmy się do Mistrzostw Polski, czyli do Olimpiady Sportów Młodzieżowych, gdzie aż czterech naszych zawodników miało indywidualnie wystartować w gronie 42 najlepszych juniorów młodszych w kraju. Mieliśmy też wystartować drużynowo, byliśmy w gronie 12-stu sklasyfikowanych zespołów na czwartym miejscu przed tymi zawodami, czyli z realnymi szansami walki o czołowe miejsca. Wiemy już, że impreza nie dojdzie do skutku (…).

– dodaje trener Andrzej Zaguła. Nie wiadomo czy impreza w ogóle się odbędzie. Szpadziści nadal czekają na decyzję Ministerstwa Sportu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024