Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus nie wpływa na odbiór odpadów, ale CzPK wprowadziło ograniczenie kontaktu z interesantami

Facebook Twitter

Co z odbiorem śmieci? Czy będzie można dostać worek na odpady remontowo – budowlane? Między innymi o to dopytują słuchacze, pisząc do nas na kontakt@radiojura.pl.

fot. czestpchowa.pl

Sprawdziliśmy jak w czasie szerzącej się epidemii funkcjonuje Częstochowskie Przedsiębiorstwo Komunalne…

Od 16 marca zamknięte jest Biuro Działu Usług Zewnętrznych przy ulicy Nowowiejskiego 10/12 dla interesantów. Praca w większości wykonywana jest zdalnie, natomiast nie wpuszczamy interesantów w celu ograniczenia ryzyka zarażenia się koronawirusem. Od 16 marca również nie są wydawane nowe worki typu Big Bag. Te które zostały już wydane będziemy odbierać w umówionych terminach.

– mówi Łukasz Kot, dyrektor usług zewnętrznych w CZPK. Zmiany wprowadzone zostały także w Stacjonarnym Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych

Od dnia 18 marca zamknięty jest dla interesantów punkt stacjonarny zbiórki odpadów komunalnych na Sobuczynie. Chodzi o ograniczenie przemieszczania się mieszkańców po Częstochowie i pomiędzy gminami.

A co z odbiorem odpadów?

Nie ma żadnych zmian. Jesteśmy w bieżącym kontakcie z wykonawcom. Monitorujemy sytuacje codziennie, ale w tej chwili nie ma żadnych kłopotów związanych z odbiorem opadów. Te będziemy odbierać zgodnie z wcześniej ustalonym harmonogramem.

– wyjaśnia Łukasz Kot, z CZPK.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 lipca 2024