Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus. Najnowsze dane z resortu zdrowia

Facebook Twitter

Ministerstwo Zdrowia w środę (1.04.) po godzinie 21.00 podało najnowsze dane dotyczące kolejnych potwierdzonych przypadków koronawirusa. To 134 przypadki zakażeń. Zmarło 7 osób. Na liście nie ma województwa śląskiego.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: 68 osób z woj. mazowieckiego, 28 osób z woj. dolnośląskiego, 11 osób z wielkopolskiego, 8 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. zachodniopomorskiego, 3 osób z woj. podlaskiego, 2 osób z woj. opolskiego, 2 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

– podał resort zdrowia. Są to: 75-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, 77-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 94-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu, 80-letnia kobieta ze szpitala w Poznaniu, 87-letnia kobieta ze szpitala w Puławach, 59-letnia kobieta i 61-letni mężczyzna ze szpitala w Radomiu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 2554 osoby, są 43 ofiary śmiertelne.

W województwie śląskim dotychczas z powodu koronawirusa zamarło 10 osób,w środę (1.04.) informowano o dwóch.

Zmarł 68- letni mieszkaniec Częstochowy, który leczony był w szpitali w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

W szpitalu w Tychach z kolei zmarł 51-letni mieszkaniec powiatu myszkowskiego. Do tyskiej placówki trafił w poniedziałek (30.03.) z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem: z wysoką gorączką i dusznościami. Z powodu problemów z krążeniem wpierw leczony był na kardiologii, później trafił na OIOM. Nie ustalono źródła zakażenia mężczyzny.

W województwie śląskim mamy 272 przypadki zdiagnozowanych zakażeń koronawirusem.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023