Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Pediatria przy Bony, nie przyjmuje pacjentów

Facebook Twitter

Kolejny dobowy rekord nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Potwierdzono aż 1587 nowych przypadków. W województwie Śląskim to aż 126. W Częstochowie - 10, po 2 przypadki w Olsztynie i w Blachowni, po jednym w Dąbrowie Zielonej, Lelowie, Mykanowie, Poczesnej i Rędzinach.

fot. jarmoluk/pixabay.com

Bardzo ważna informacja jest też taka, że koronawirusa potwierdzono w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony. Oddział pediatryczny nie przyjmuje pacjentów…

Ponieważ stwierdziliśmy dwa dodatnie wymazy u personelu oddziału pediatrycznego to w tej chwili są wstrzymane przyjęcia i działalność oddziału pediatrycznego przy ul. Bony i do odwołania jest wstrzymany. Natomiast żaden z pacjentów ani rodziców przebywających na oddziale nie miał dodatniego wyniku, więc po prostu osoby z personelu musiały się zarazić poza szpitalem. 

– mówi Wojciech Konieczny. Dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego dodaje, że sytuacja epidemiologiczna w Częstochowie jest mocno niepokojąca.

Wiem, co się dzieje w szpitalu. W szpitalu stwierdziliśmy w ciągu dwóch dób 10 dodatnich wymazów. W całym lipcu były 2 dodatnie wymazy czy w czerwcu też były dwa. Można powiedzieć, że znacznie przyspieszyła epidemia w naszym regionie i o ile na przełomie czerwca/ lipca można było pomyśleć o jakimś poluzowaniu, np. w odwiedzinach u pacjentów leżących w szpitalu. To jest tak, że teraz reżim właściwie od początku sierpnia  został przywrócony z powrotem taki ciężki, bo takie są wymagania.

– „Epidemia mocno przyspieszyła w ostatnich dniach w naszym regionie” – mówi w rozmowie z Radiem Jura dyrektor Wojciech Konieczny. Zachowujmy dystans społeczny, reżim sanitarny musi być przestrzegany…

W tej chwili stwierdzamy dużo większą ilość zakażeń. No niestety nie mogę uspokoić naszych mieszkańców. Namawiam do izolacji, namawiam do noszenia maseczek, do mycia rąk, w ogóle do ostrożności takiej, żeby mieć z tyłu głowy cały czas, że choroba jest i jest w tej chwili obecna w Częstochowie, nawet jak nie jesteśmy powiatem żółtym czy czerwonym, to jednak jeśli chodzi o taką obserwację szpitalną to jest znacznie więcej zakażeń niż było to w czerwcu, lipcu. 

Najczęściej koronawirusa stwierdza się na SOR-ze podczas obowiązkowych badań przy przyjęciu pacjenta. Tylko w ciągu dwóch dni, w Miejskim Szpitalu Zespolonym, potwierdzono 10 przypadków koronawirusa.

To są pacjenci, którzy są przyjmowani do szpitala, jeżeli są w stanach ciężkich to na SORze są pobierane te wymazy i albo już na SORze stwierdzamy, że jest dodatni ten wynik albo na tak zwanym oddziale przejściowym, czyli kierujemy pacjentów do czasu otrzymania wyniku, oni nie są kierowani bezpośrednio na oddziały. Ewentualnie są to pacjenci, którym pobieramy wyniki i oni ida do domu i informujemy ich, że wynik wyszedł dodatni. 

– rozmawialiśmy z Wojciechem Koniecznym, dyrektorem Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj