Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koronawirus i trudna sytuacja w DPS na Wyczerpach

Facebook Twitter

Przybywa osób z potwierdzonym koronawirusem w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kontkiewicza w Częstochowie.

fot.fernandozhiminaicela/pixabay.com

Z ostatnich danych Sanepidu wynika, że na 190 podopiecznych, już u 28 osób wyszedł pozytywny wynik testu. Zakażonych zostało też 8 pracowników…

Podzieliliśmy dom na 2 strefy. Jedną stanowią mieszkańcy z pozytywnym wynikiem, którą traktujemy jako strefę skażoną, do której załoga wchodzi w ciężkim sprzęcie – kombinezony, fartuchy, ochraniacze, gogle, maseczki, rękawiczki i staramy się, by nie przebywali tam zbyt długo. Tam jest dostarczane i opieka i posiłki. 

– mówi Zbigniew Kamiński dyrektor Domu Pomocy Społecznej na Wyczerpach. Jedna osoba, 81 letnia kobieta u której w tym tygodniu zdiagnozowano covid-19 zmarła. Pozostali pacjenci nie wykazują niepokojących objawów. Dyrekcja DPS-u przy ul. Kontkiewicza ma duży zapas środków ochrony, jednak w ostatnim czasie zapas ten szybko się kurczy, stąd kolejny apel za pośrednictwem Radia Jura, o wsparcie.

Zużycie, które od kilku dni mamy jest szalone, to są setki maseczek, setki rękawic, od kilku dni te ciężkie fartuchy, kombinezony, także wszystko, co zechcą nam darczyńcy przekazać, z wdzięcznością przyjmiemy. Od kilku miesięcy żyjemy jak w obnażonej twierdzy. Mieszkańcy kontaktują się z rodzinami przez taką rozmównicę, telefonicznie, przez szybkę. Osoby z zewnątrz nie wchodzą. Jedynie pracownicy, którzy muszą do swoich rodzic od czasu do czasu wrócić. 

– jak mówi dyrektor Zbigniew Kamiński, już od marca w Domu Pomocy Społecznej obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj