Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Korfantego na połączeniu z Bugajską z zielonym światłem?

Facebook Twitter

Wkrótce powinna wreszcie rozpocząć się budowa połączenia ulicy Korfantego z Bugajską. Ma nie tylko lepiej skomunikować tereny przemysłowe z DK46, ale i poprawić połączenie miasta z terenami jurajskimi dla rowerzystów. 

fot. Pixabay

Przetarg na prace drogowe udało się rozstrzygnąć, wpłynęły tylko dwie oferty na realizację, a korzystniejszą zaproponowała firma z Warszawy, która zrealizuje zadanie za ponad 56,5 mln zł. Zostanie zbudowana nowa droga, która połączy ul. Korfantego z ul. Bugajską o długości 1,8 km. Zostanie wytyczona dokładnie od Skweru Lotników do ul. Bugajskiej, potrzebna będzie też budowa dwóch łącznic oraz częściowa przebudowa DK-46. Do tego drogi i chodniki pieszo-rowerowe oraz konieczne zmiany w obrębie dróg towarzyszących.

Inwestycja w zamierzeniu połączy tereny inwestycyjne i zakłady produkcyjne z krajową 46 i sąsiednimi gminami. Rowerowo bez przeszkód pojedziemy wreszcie z Częstochowy do Olsztyna. Przymiarki do zadania trwały od lat, bo to istotne usprawnienie w ruchu między naszymi miastami. Rozbijało się o pieniądze. Częstochowa ma otrzymać na ten cel 30 mln zł dofinansowania z „Polskiego Ładu”. Po otrzymaniu promesy zostanie podpisana umowa z wykonawcą.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 lutego 2023