Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Korfantego do przebudowy. Będzie drożej, ale MZD nie rezygnuje z inwestycji

Facebook Twitter

Zapowiadana przebudowa ul. Korfantego ciągle w planach Miejskiego Zarządu Dróg, mimo rosnących kwot i wyższych ofert wykonawców niż przewidywano w budżecie.

fot. google.pl/maps/ ulica Korfantego

Tak jak w przypadku przebudowy DK-91 przedsięwzięcie okazało się kosztowniejsze, ale drogowcy chcą zapewnienia dodatkowych środków:

Maciek Hasik: Przedłużenie ulicy Wojciecha Korfantego będzie budowane, mimo tego że w przetargu zostały wskazane wyższe kwoty od tej deklarowanej przez inwestora, czyli przez Miejski Zarząd Dróg. Różnice będą uzupełnione i będzie aplikować do budżetu miasta i do rady miasta o przekazanie dodatkowych środków tak, żeby nie musieć powtarzać tego postępowania, tylko uzupełnić brakującą kwotę i móc uzupełnić umowę zgodnie z wynikami przetargu, jeśli oczywiście ten, kto wskazał najniższą kwotę, spełnić także pozostałe warunki niezbędne do tego, żeby tę umowę podpisać

– zapowiada rzecznik w MZD Maciej Hasik. Budowa ma być przeprowadzona od walcowni huty do ul. Bugajskiej. Oznacza to, że całość inwestycji będzie trzeba zasilić kilkoma dodatkowymi milionami. Kiedy ruszy wspomniana inwestycja?

Maciej Hasik: Najbliższe tygodnie powinny dać nam odpowiedź na to, kiedy budowa ul. Wojciecha Korfantego będzie realizowana, a my chcemy, żeby była realizowana jak najszybciej, zgodnie z wynikami postępowania przetargowego, które się zakończyło i oczywiście po uzupełnieniu brakującej kwoty, która jest wskazana na to zadanie.

Jest zatem szansa, że roboty budowlane na tym odcinku ruszą zgodnie z planem częstochowskich drogowców.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023