Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Korekta rozkładów, nowe oferty dla pasażerów i zmiany w Kolejach Śląskich od 1 września

Facebook Twitter

Koleje Śląskie od 1 września wprowadzają jesienny rozkład jazdy. Na trasie S1 z Częstochowy do Gliwic, Polskie Koleje Państwowe dalej prowadzą prace remontowo-modernizacyjne. To spore utrudnienie dla podróżnych, dlatego przejazd na tym odcinku może się wydłużać.

fot. kolejeslaskie.com

Jak mówi Tomasz Musioł – rzecznik Kolei Śląskich – więcej zmian musimy spodziewać się na trasie S13 z Częstochowy do Lublińca:

Korekta rozkładu jazdy dotycząca trasy S13, to również dostosowanie rozkładu jazdy do trwających prac modernizacyjnych pomiędzy stacjami Blachownia i Częstochowa Gnaszyn, tymczasowo pogarszający przepustowość infrastruktury kolejowej. Ze względu na to musieliśmy dostosować rozkład jazdy pociągów regionalnych do siatki połączeń dalekobieżnych. Niektóre z naszych połączeń uległy przesunięciu.

Od 1 września przewoźnik wprowadza jednocześnie dla podróżnych szereg nowych ofert:

Innowacyjna taryfa pozaszczytowa ze zniżką do 20%, możliwość zabrania w weekendy oraz święta drugiej osoby za dopłatą złotówki, rozszerzone bilety rodzinne, 25% ulgi dla grup czy dobowe i miesięczne bilety uprawniające do korzystania z pociągów Kolei Śląskich oraz komunikacji ZTM. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami na stroje www.kolejeslaskie.pl.

Korekta rozkładu przejazdów, jak i wszystkie nowe oferty przewoźnika weszły w życie z 1 września. Aktualny jesienny rozkład jazdy Kolei Śląskich będzie obowiązywał do 6 listopada. Mówił rzecznik Tomasz Musioł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022