Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kontrola NIK na drogach Częstochowy. Komentarz MZDiT

Facebook Twitter

Przez ostatnie 2 lata Najwyższa Izba Kontroli przyglądała się infrastrukturze drogowej, także w naszym mieście i regionie. Jak już informowaliśmy, wnioski płynące z tego raportu nie napawają optymizmem- Zarząd Dróg nie dogaduje się z Inspekcją Transportu Drogowego.

„To tylko jeden z aspektów raportu”– komentuje MZDiT i dodaje, że kontrola NIK przebiegła w naszym mieście pozytywnie…

Działania Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie zostały w wystąpieniu pokontrolnym Najwyższej Izby Kontroli ocenione jako prawidłowe i wzorowe. NIK wskazuje m.in., że MZDiT „był przygotowany do zadań w zakresie dostosowania dróg będących w zarządzie miasta Częstochowy do wymogów ustawowych oraz eliminacji ruchu pojazdów przeciążonych na terenie miasta i podejmował prawidłowe działania w tym zakresie”. W raporcie pokontrolnym zostały podkreślone wzorcowe działania m.in. z zakresu dostępności i przygotowania stosownej infrastruktury i elementów dodatkowych, jak wagi preselekcyjne. Częstochowski MZDiT był jednym z nielicznych skontrolowanych tego typu instytucji w kraju wobec, którego nikt nie wystosował żadnego zarzutu prawnego.

Jak dodaje Maciej Hasik, jedyną uwagą pokontrolną było zalecenie poprawy współpracy ze służbami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Rozwiązania, które mają w tym pomóc zostały wdrożone natychmiastowo i pozytywne tego efekty już są widoczne. Warto także podkreślić, że działalność Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie jest poddawana bardzo wielu kontrolom przez większość służb kontrolnych i instytucji do tego powołanych w naszym kraju. Zdecydowana większość z czynności kończy się właśnie podobnymi do NIKowskich wnioskami.

– dodaje Maciej Hasik, rzecznik MZDiT w Częstochowie.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021