Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kontenery zebranych śmieci z dzikiego wysypiska w Blachowni

Facebook Twitter

Międzynarodowy Dzień Ziemi w Blachowni był obchodzony podczas wielkiego sprzątania terenów zielonych. Zebrano kontenery śmieci, które zanieczyszczały teren miasta. Było ekologiczne, bo udało się przynajmniej częściowo zneutralizować dzikie wysypiska w gminie. 

fot. facebook.com/gminablachownia

Każdego roku na ekologiczny zryw odpowiadają uczniowie, organizacje społeczne i pracownicy jednostek miejskich. Do tego nie trzeba do aktywności w sprzątaniu Blachowni namawiać mieszkańców. Zjawili się tłumnie, by pomagać. Udało się uprzątnąć jedno z najbardziej zaśmieconych miejsc w gminie, czyli obszar przy ul. Wielkoborskiej na granicy sołectw Łojki, Konradów oraz Starej Gorzelni. To duże połacie zieleni, które niestety najczęściej też odwiedzają osoby nielegalnie pozbywające się odpadów.

fot. facebook.com/gminablachownia

Zebrano m.in. ogromne ilości porzuconych opon samochodowych, które wymagają utylizacji, odpady gospodarcze, ale też śmieci pochodzące z prywatnych posesji. Łącznie opony zapełniły jeden kontener, zgromadzono 3 kontenery śmieci zmieszanych, wypełnionych zostało ponad 500 worków odpadów segregowanych, był też pełny kontener zużytych części samochodowych i kolejny pełen wełny szklanej i odpadów budowlanych. Jak przyznają władze gminy, urokliwy zalesiony teren został zamieniony w dzikie wysypisko śmieci. Akcja przy Wielkoborskiej w Blachowni trwała dwa dni.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj