Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konsultacje na temat przeobrażeń doliny Warty

Facebook Twitter

Centrum Usług Komunalnych będzie jednak dalej konsultować z mieszkańcami pomysł przeobrażeń na terenie doliny Warty. Dotąd plany miasta na Mirowie były torpedowane przez duże grono częstochowian i organizacji społecznych oraz ekologicznych. Znów jest okazja by posłuchać o szczegółach i wyrazić swoje zdanie.

Konsultacji w tej formie nie uznają organizacje zaangażowane od kilku miesięcy w ten temat. Zabraknie przedstawicieli Częstochowskiego Alarmu Smogowego czy lokalnego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Spotkanie dotyczące planów i koncepcji zagospodarowania doliny Warty, tzw. mirowskiego jej przełomu rozpocznie się w samo południe w sali sesyjnej przy Śląskiej. Pomysłów na zagospodarowanie obszaru jest sporo, chociaż oponenci tej inwestycji która może kosztować nawet ponad 40 mln zł, sugerowali miastu zadbanie o nadwarciańskie bulwary w centrum miasta, a nie poza nim. Wypracowana wspólnie koncepcja ma brać pod uwagę wartość przyrodniczą i estetyczną terenu oraz jego funkcje społeczne, argumentują z kolei urzędnicy.

Miasto zleciło fachowcom z pracowni/fundacji ,,Krajobrazy” przygotowanie koncepcji zagospodarowania dzikiego terenu, mieli uporać się z zadaniem do końca listopada. Co wymyślono? Opracowany przez specjalistów projekt zostanie zaprezentowany, a częstochowianie mają możliwość wypowiedzenia się na ten temat. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024