Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konsultacja ws. budowy stacji ładowania w naszym mieście

Facebook Twitter

Magistrat chce skonsultować z częstochowianami gdzie miały by powstać ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obecnie publicznych „ładowarek” aut jest w naszym mieście 11, a w myśl nowych przepisów do końca roku ma ich być w Częstochowie minimum 100.

fot. czestochowa.pl

Dlatego urzędnicy przygotowali specjalne ankiety, w których mieszkańcy mogą wyrażać swoje opinie nt. lokalizacji inwestycji:

Mogą pomóc mieszkańcy, ale od razu powiem, że taki raport wskazujący lokalizacje już powstał na bazie konsultacji jakie przeprowadził Urząd Miasta, konkretnie wydział Zamówień Publicznych, Miejską Pracownią Urbanistyczno – Planistyczną, MZDiT oraz przede wszystkim z firmą TAURON, która będzie wykonawcą tej inwestycji.

W Częstochowie odpowiedzialny za przygotowanie planu budowy miejskiej sieci ogólnodostępnych stacji ładowania samochodów elektrycznych jest wydział inwestycji i zamówień publicznych:

Jest to rzeczywiście konsekwencja wejścia w życie ustawy o elektromobliności i paliwach alternatywnych. Do końca roku takie miasta jak Częstochowa, z taką gęstością samochodów przypadających na 1000 mieszkańców (…),  powinno być minimum 100. W tej chwili jest 11, więc 89 powinno jeszcze powstać, a ten plan zakłada pojawienie się w sumie 106 takich miejsc.

– mówił Włodzimierz Tutaj – rzecznik UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024