StartWiadomości

Konkurs na stanowisko dyrektora MOPSU rozstrzygnięty

Po przesłuchaniach, które odbyły się 24 sierpnia, komisja konkursowa zarekomendowała ją jako kandydata na dyrektora częstochowskiego MOPS. Ostateczną decyzję podjął Prezydent Miasta i to on powołał ją w środę (26.08.) na szefa tej instytucji.


Małgorzata Mruszczyk jest absolwentką pedagogiki opiekuńczo-resocjalizacyjnej w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a także studiów podyplomowych z zakresu zarządzania placówkami pomocy społecznej i opiekuńczo – wychowawczymi w Akademii Polonijnej. Uczestniczyła i przygotowywała liczne szkolenia z zakresu prawa administracyjnego, psychologii, socjologii, zarządzania.

Od 2001 roku związana z obszarem pomocy społecznej. Pracownik socjalny, a potem kierownik działu opiekuńczo-terapeutycznego w Domu Pomocy Społecznej w Częstochowie (2001-2005); konsultant ds. pracy zespołów; kierownik zespołu opiekuńczo – terapeutycznego w Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Lublińcu (2006 -2010); w ramach własnej działalności gospodarczej organizowała m.in. szkolenia branżowe w obszarze pomocy społecznej, konferencje, imprezy integracyjne. Od 2014 roku zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Częstochowie.

Zostaw komentarz