Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs plastyczny Państwowej Straży Pożarnej

Facebook Twitter

Możemy wymyślić i zaprojektować oficjalną maskotkę dla Państwowej Straży Pożarnej. Pożarnicy czekają też na pomysły stworzenia ciekawej gry.

Częstochowska straż zachęca uczniów „podstawówek” do udziału w czterech konkursach, które przygotowała komenda główna. Są dedykowane do uczniów z klas 1-8. Wszystko po to abyśmy zdawali sobie sprawę z zagrożeń…

Niestety świadomość społeczeństwa odnośnie zagrożeń pożarowych, zatruć tlenkiem węgla oraz udzielania pomocy osobom poszkodowanym jest nadal niska, dlatego wzorem lat ubiegłych Komendant Główny PSP organizuje konkurs o charakterze prewencyjno-edukacyjnym. W tym roku zorganizowano cztery ciekawe konkursy dla każdej grupy wiekowej ze szkół podstawowych. Tradycyjnie jest to konkurs plastyczny pt. Mój bezpieczny dom. Drugi konkurs to gra planszowa a zadaniem jest stworzenie ciekawej i prostej w obsłudze gry karcianej o tematyce bezpieczeństwa.

Zachęca dzieci do udziału Kamil Dzwonnik z częstochowskiej straży. Kolejny plebiscyt ma wyłonić najlepszą maskotkę, a inny jest konkursem na spot filmowy. Zespoły uczniów mogą przygotować wspólny filmik dotyczący codziennej dbałości o bezpieczeństwo…

Zadaniem konkursowym jest opracowanie projektu maskotki PSP. Ostatni z konkursów to nakręcenie spotu filmowego. Strażacy w tym roku nie pojawią się w szkołach. Chcemy dotrzeć do uczniów oraz pedagogów drogą elektroniczną. Udział w nich z pewnością pozwoli poszerzyć uczniom wiedzę oraz ułatwi kształtowanie postaw i umiejętności. 

Mówił Kamil Dzwonnik, rzecznik straży pożarnej w Częstochowie. O szczegółach szeroko informuje komenda główna PSP.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj