Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs na dyrektora Teatru Mickiewicza rozpisany ponownie

Facebook Twitter

To już drugi konkurs, który ma pozwolić wyłonić nowego dyrektora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Cała procedurę trzeba powtórzyć, bo pierwszego konkursu nie udało się rozstrzygnąć. Magistrat czeka na kandydatury do 30 września.

Zainteresowani startem w konkursie o fotel dyrektora częstochowskiej sceny mogą składać dokumenty. Trzeba spełnić szereg wymogów.
Kandydat musi mieć m.in. wykształcenie wyższe magisterskie – w dziedzinie sztuki, nauk humanistycznych lub społecznych, minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe, minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowisku kierowniczym w instytucjach kultury związanych z działalnością teatralną; musi też przedstawić program dla działalności teatru, wizję jego rozwoju na kolejne lata. Poprzedni konkurs w 2015 roku wygrał Robert Dorosławski, który kieruje placówką od 2006 roku. W ostatnim konkursie miał dwóch kontrkandydatów, komisja jednak nie wybrała żadnej ze startujących osób. Konkursowa komisja rekomenduje kandydata do fotela dyrektora, na to stanowisko powoła go prezydent miasta.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj