Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Konkurs międzynarodowy fotografii ulicznej rozstrzygnięty! Zajrzyjcie do OPK

Facebook Twitter

Ponad 2 tys. zdjęć nadesłanych przez blisko 500 fotografów z całego świata. Za nami finał 4 edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego Moment Street Photo Awards. Imprezę zorganizował Wydział Promocji Kultury i Sportu oraz OPK Gaude Mater, właśnie udało się ją rozstrzygnąć.

fot. facebook.com/opkgaudemater

Zadanie było trudne – aby pokazać na zdjęciach ulotną chwilę zaobserwowaną w przestrzeni ulicznej. Najlepszą fotografię zrobiła reprezentantka naszego kraju Małgorzata Adamczyk:

Tajlandia, Filipiny, Niemcy, oczywiście mamy ogromną reprezentację Polski, Stany Zjednoczone, Indie, Wielka Brytania. Mamy element pandemiczny na tej wystawie, trudno od tego uciec w dzisiejszych czasach, gdzie ten wątek przewija się w każdej dziedzinie życia, także w tej artystycznej, fotograficznej. Natomiast fotografia uliczna to są bardzo różnorodne zdjęcia, trochę zahaczające o fotoreportaż, o dokument, ale także na tych fotografiach ulicznych można zobaczyć detal, możemy przyjrzeć się światłocieniom. Przede wszystkim to są ludzie w bardzo różnych sytuacjach podpatrzonych przez naprawdę znakomitych obserwatorów.

fot. facebook.com/opkgaudemater

Jak mówi Adam Markowski – organizator konkursu, jury oceniało fotografie w dwóch etapach. Najpierw w domowym zaciszu, a później wspólnie podczas burzliwej narady, aby wyłonić najbardziej udane prace:

Jurorzy wybrali po kilkadziesiąt swoich ulubionych zdjęć, a potem spotkaliśmy się za pomocą Google Meet – ten etap trwał ładnych parę godzin i z tych 200 zdjęć jurorzy wybrali finałowe 52 zdjęcia 44 autorów i mocno zastanawiali się na tym, które zdjęcia wybrać, aby przedstawić esencję fotografii ulicznej.

fot. facebook.com/opkgaudemater

Najlepsi zostali wyłonieni, a bardzo dużo udanych zdjęć z pewnością warto zobaczyć na wystawie pokonkursowej. Już prezentuję ją Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater:

Ta wystawa daje znakomite otwarcie i pokazuje to, że możemy promować nasze piękne miasto poprzez kulturę. Ja jestem z tego bardzo dumny, że fotografie z całego świata zostały nadesłane do naszego ośrodka. Zdjęcia są pokazywane w naszej głównej sali wystawienniczej – sali nr 1 naszego ośrodka. Tutaj można je oglądać, ale też można zobaczyć zdjęcia, które nie zostały zakwalifikowane, na Instagramie. Do tego również zachęcam, aby śledzić nas w mediach społecznościowych

– zapraszał Robert Jasiak – dyrektor OPK Gaude Mater.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj