Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kończy się dziwny, pandemiczny rok szkolny. O powrocie do szkół na krótko mówią uczniowie

Facebook Twitter

Przed uczniami już ostatnie dni w szkole przed wakacjami. Jak nam mówią będą tęsknić bardziej za rówieśnikami, bo przez zdalną naukę nie zdążyli się nacieszyć swoją obecnością.

fot. Pixabay

W Szkole Podstawowej nr 34 pytamy o pierwsze podsumowania tego dziwnego roku szkolnego:

Można pogadać ze znajomymi. Jest łatwiejsza nauka, bo podczas nauki zdalnej inni robili coś innego, nie uważali na lekcjach.

Jest ok.

Wróciliśmy na chwilę do szkoły. Nie nacieszyłam się tym.

Zostaję po szkole. Wracam do domu na obiad i przyjeżdżam tutaj do szkoły.

Z kolei dyrekcja placówki postawiła na szerszą integrację wśród dzieci i młodzieży. Do właściwej nauki wrócimy we wrześniu, czerwiec przeznaczono na odbudowywanie relacji koleżeńskich:

Wszyscy tego potrzebowali – uczniowie i nauczyciele. Ze względów dydaktycznych zbyt wiele się nie działo, ale natomiast jeżeli chodzi o integrację, o powrót do normalności, to jak najbardziej było to potrzebne, choćby na ten krótki okres. Organizujemy wyjścia, wyjazdy jednodniowe. Edukację zostawiamy sobie na wrzesień. Uczniowie są zadowoleni z tego okresu

– przekonuje Dariusz Ryś – dyrektor SP nr 34 w Częstochowie. Oczywiście uczniów generalnie ucieszył powrót do nauki stacjonarnej, ale mimo to odliczają czas do wakacji od nauki:

Teraz jest trochę gorzej. Przez internet było łatwiej się odzywać, bo nikt na ciebie nie patrzył i nie oceniał. Teraz jest presja, gdy ktoś patrzy. Ale cieszę się.

Ja się bardzo cieszę, bo w końcu mogłem zobaczyć swoich przyjaciół na żywo a nie przez kamerkę.

Cieszy mnie też to, że można się zobaczyć z kolegami.

– powiedzieli nam uczniowie z częstochowskiej podstawówki. To już ostatni tydzień roku szkolnego, oficjalne jego zakończenie i rozdanie świadectw w szkołach w najbliższy piątek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj