Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Kończy się budowa autostradowej obwodnicy Częstochowy

Facebook Twitter

Kończy się budowa autostradowej obwodnicy Częstochowy, poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Właśnie została podpisana umowa na wykonanie pozostałych końcowych prac na A1, między węzłami Częstochowa Północ i Częstochowa Blachownia. 

drogi w Herbach

Te prace zrealizuje firma Strabag. Wartość tego zadania to prawie 87 mln zł. To już ostatnia umowa, która zakończy cały zakres budowy 20-kilometrowego odcinka A1. Pozostały już tylko prace wykończeniowe na węzłach, wykonanie dróg serwisowych i technicznych, zaprojektowanie i budowa dojazdu dla połączenia ul. Prostej w Mykanowie z Połaniecką w Częstochowie, melioracja, wykończeniówka mostów oraz zagospodarowanie zielenią w rejonie autostrady.

Pasy włączenia i wyłączenia oraz sygnalizacja potrzebne są jeszcze na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 46 z drogą powiatową i gminną w Blachowni w rejonie przejazdu kolejowego. Na dystansie prawie 1,8 km, w ramach tej umowy zostaną też dobudowane trzecie pasy ruchu dla samochodów: na odcinku przed wiaduktem autostradowym nad linią kolejową do węzła Częstochowa Północ. Finisz wszystkich robót nastąpi w ciągu 9 miesięcy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024