Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert na Święto Niepodległości już w środę 10 listopada. W patriotycznym repertuarze usłyszymy częstochowski chór

Facebook Twitter

Święto Niepodległości 11 listopada będzie również muzyczne, już dzień wcześniej za sprawą zaproszonych wykonawców, częstochowskiego chóru oraz filharmoników.

Na dużej scenie przy ul. Wilsona szykowany jest doroczny, uroczysty koncert

– zapowiada go dyrektor Filharmonii Częstochowskiej.

W Częstochowie 10 listopada wystąpi Chór Filharmonii Częstochowskiej i Collegium Cantorum pod kierownictwem swojego szefa artystycznego Janusza Siedlaka. W programie najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. Koncert nosi tytuł „O wolność wołanie”. Jest on jak zwykle co roku związany z rozdaniem nagród związanych z miastem Częstochową.

Chórzyści zaprezentują pieśni patriotyczne

– mówi Adam Klocek, a muzycy orkiestry zaprezentują nieśmiertelną klasykę również poza salą koncertową w Częstochowie. Trwają przygotowania do koncertu podczas gościnnego występu:

Chór ćwiczy do tego koncertu, a orkiestra przygotowuje się do Festiwalu Wszystkie Strony Świata w Puławach, gdzie dostaliśmy zaproszenie na ciekawy koncert, na którym będziemy wykonywać Cztery Pory Roku Astora Piazzolli, w związku z jego 100 rocznicą urodzin oraz kultowe Cztery Pory Roku Maxa Richtera, czyli to są Cztery Pory Roku Vivaldiego w opracowaniu tego kompozytora. To taki popowa – ambientowa wersje Czterech Pór Roku, która cieszy się popularnością szczególnie wśród młodych słuchaczy.

Wydarzenia filharmoników warto śledzić na afiszu i poprzez stronę internetową Filharmonii im. Hubermana.

Koncert świąteczny „O wolność wołanie” już 10 listopada o godz. 19.00, polecał Adam Klocek.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj