Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert dla Iskierki, czyli Organek dla dzieci z chorobą nowotworową w piątek, 9 grudnia

Facebook Twitter

Koncert dla Iskierki, to charytatywne wydarzenie, które ponownie zasili podopiecznych fundacji - dzieci walczące z chorobami nowotworowymi. W grudniu na zaproszenie Iskierki zaśpiewa w Częstochowie Organek. Artysta wystąpi 9 grudnia w Klubie Rura.

fot. facebook.com/KlubRura

Bilety na koncert są jednocześnie cegiełką pomocy dla potrzebujących:

Monika Walaszczyk: Jest to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, ponieważ cały dochód z koncertu przeznaczamy na Fundację „Iskierka”. Będąc na tym koncercie wspieramy działalność fundacji, która jest bardzo ważna dla chorych dzieciaków. W tym roku mamy hasło „Dajmy czadu dla Iskierki”. Mam nadzieję, że zapełnimy cały klub „Rura”, ponieważ każde zaproszenie na koncert to jest forma darowizny dla fundacji, więc liczę na to, że będzie ful i że damy czadu dla Iskierki

– mówi Monika Walaszczyk, współorganizatorka koncertu i wolontariuszka Fundacji Iskierka. To już piąty tego typu koncert w naszym mieście:

Monika Walaszczyk: Piąty raz mamy ogromną przyjemność organizować taki koncert w Częstochowie. Ludzie bardzo miło reagują. Wiele osób już kojarzy jesienno-zimowy okres z koncertem dla Iskierki. Ludzie są bardzo otwarci, mają otwarte serca na wsparcie fundacji, a przy okazji na świetną zabawę i wydarzenie muzyczne. Można też kontaktować się pod adresem iskierka.czestochowa@gmail.com, ja odpowiadam na wszystkie maile.

Jak mówi wolontariuszka, wybierając dla siebie koncert wspieramy wszystkie dzieci, których leczenie i powrót do zdrowia są kosztowne i długotrwałe. To również częstochowscy podopieczni:

Monika Walaszczyk: Fundacja „Iskierka” działa już od 17 lat. Ma pod swoją opieką ponad 700 dzieciaków. Są to dzieci, które są chore na choroby nowotworowe. Fundacja wspiera zarówno dzieci, jak i ich rodziny w wymiarze psychologicznym, finansowym, medycznym. Dzieci leczą się w szpitalach na Śląsku, również dzieci z Częstochowy trafiają do szpitali na Śląsku, w Częstochowie nie mamy takich szpitali, i spędzają tam kilka miesięcy swojego życia razem z rodzicami. Rodzice i dzieci potrzebują bardzo szerokiej pomocy od psychologicznej po materialną.

Do uczestnictwa w takiej formy pomocy zachęcała Monika Walaszczyk.

Koncert Organka 9 grudnia o godz. 20.00

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023