Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Koncert Cecyliański Zespołu Szkół Muzycznych w poniedziałek w Filharmonii

Facebook Twitter

Młodzi wykonawcy z Zespołu Szkół Muzycznych im. Żebrowskiego dzisiaj (22.11.) zaprezentują Koncert Cecyliański. Wzięli na warsztat zarówno repertuar sakralny, jak i muzykę popularną. Zaprezentują też utwór Wojciecha Kilara w sali imienia Kilara w Filharmonii Częstochowskiej.

To będzie dla nich wyzwanie aby zagrać na profesjonalnej scenie dla dużej publiczności:

Bardzo ważne wydarzenie w życiu szkoły i wszystkich uczniów, którzy będą brali w tym udział, ale również pedagogów i nas prowadzących ten koncert.

Pt. „Koncert Cecyliański”. Będą występowały przede wszystkim chóry, zespoły instrumentalne, orkiestry. Będzie zróżnicowany repertuar. Jest czego posłuchać, ze względu na to, że uczniowie nie mogą się doczekać wspólnych wykonań, tęsknili za tym w okresie pandemii

– zachęcają do słuchania swoich wychowanków na żywo, pedagodzy ze szkoły muzycznej w Częstochowie: Joanna Klajnowska-Pełka i Marcin Mirowski. Zapowiadany jest duży zespół wykonawczy, który pojawi się na gościnnych deskach Filharmonii:

Widzę przez ten okres, jak bardzo ten muzyczny kontakt, wspólne granie, wspólna praca są dla nich ważne, jak bardzo się starają. Tym bardziej ten koncert jest wyjątkowy, gdzie wreszcie dzieci mogą się pokazać i cieszyć ze wspólnego muzykowania.

Wspólne próby to jedna frajda, a druga frajda to przede wszystkim koncerty, wyjście na scenę, pokazanie swoich umiejętności i zaprezentowanie tego, co wypracowali przez tak krótki czas od września. Warto przyjść

– dodają Marcin Mirowski i Joanna Klajnowska-Pełka.

Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego poleca swoje wydarzenie w poniedziałek o godz. 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj